Reklam
Reklam
MetroPOLL Araştırma: Erdoğan’ın yönetimine onay vermeyenlerin...

MetroPOLL Araştırma: Erdoğan’ın yönetimine onay vermeyenlerin oranı 1 yılda 10 puan birden arttı

MetroPOLL Araştırma'nın yaptığı son ankette, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yönetimine onay vermeyenlerin oranı 1 yılda 10 puan birden arttı.

04 Eylül 2019 - 09:46

MetroPOLL Araştırma, yaptığı son anketi sosyal medya hesabından yayınladı.

'Türkiye'nin Nabzı Ağustos 2019' başlıklı araştırmanın sonuçlarına göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a görev onayı verenlerin oranı yüzde 44'e geriledi.

"Onaylamıyorum" diyenlerin oranı da 1 yılda yüzde 38'den 48'e yükseldi. Geçen yılın aynı döneminde Erdoğan'a 'görev onayı verenlerin' oranı 53.1 olarak ölçülmüştü.

EN DÜŞÜK DESTEK HDP VE CHP’DEN

Araştırmaya göre AK Partililerin yüzde 90.4'ü Erdoğan'a onay verirken, en büyük ikinci seçmen grubu yüzde 36.3'le MHP'liler oldu. Erdoğan'a görev onayında en düşük destek ise HDP ve CHP seçmeninden geldi. İYİ Parti'de ise Erdoğan'a destek yüzde 9.7 olarak anket sonuçlarına yansıdı.

ONAY VERMEYENLERİN ORANI YÜZDE 48.5

Tüm seçmenler baz alındığında, Erdoğan'a onay vermeyenlerin oranı yüzde 48,5 olarak kayda geçerken, yüzde 27,7 kararsız ya da cevap vermedi.

Öte yandan bir önceki yılın aynı ayında Erdoğan'a görev onayı verenlerin oranının yüzde 53.1 olması dikkat çekti. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a görev onayı vermeyenlerin oranının da yüzde 38.2'den yaklaşık 10 puan arttığı belirtildi.

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ekmek teknesi minibüsü gelin arabası yaptı
Ekmek teknesi minibüsü gelin arabası yaptı
Balık istifi yolcu taşıyan minibüs sürücüsünden gazetecilere tepki
Balık istifi yolcu taşıyan minibüs sürücüsünden gazetecilere...