Reklam
Reklam
Mühendisler, ilkokul öğrencileriyle oyun tasarladı
Reklam

Mühendisler, ilkokul öğrencileriyle oyun tasarladı

Kod Saati Haftası kapsamında Netaş’ın gönüllü mühendisleri, çocuklara kodlama öğretmek için biraraya geldi. ilkokul 4. sınıf öğrencilerine kodlamanın temellerini aktaran mühendisler, çocuklarla birlikte bir oyun tasarladı.

06 Aralık 2018 - 12:45

Netaş, Türkiye’nin ‘Dijital Mimarları’nı yetiştirmek için mühendisleri ile birlikte harekete geçti. Dünyada milyonlarca öğrenciyi kodlama saatinde buluşturan Kod Saati Haftası (Hour of Code) nedeniyle Netaş’ın gönüllü mühendisleri, ilkokul 4. sınıf öğrencileri ile bir araya geldi.

İstanbul Sultanbeyli Merkez Okulu’nda gerçekleştirilen ve 2 saat süren etkinlik kapsamında mühendisler, çocuklara kodlamayı anlatarak, birlikte oyun tasarladı. Eğitimin sonunda çocuklara Kod Saati Sertifikaları verildi.

‘ÖNCELİĞİMİZ MİLLİ VE YERLİ TEKNOLOJİ ÜRETİMİ’

Düzenledikleri kodlama etkinliğiyle ilgili konuşan Netaş Kurumsal İletişimden Sorumlu İcra Kurulu Üyesi Buket Okumuş, “Türkiye’nin ilk Ar-Ge merkezini 45 yıl önce kuran Netaş olarak, bu etkinlik ile bilgi birikimimizi çocuklara mühendisliği sevdirmek için kullanıyoruz. Amacımız, stratejik önceliğimiz olan milli ve yerli teknoloji üretimini gerçekleştiren bir Türkiye için ‘Dijital Mimarlar’ın yetiştirilmesine katkı sağlamak, teknoloji alanında insan kaynağını güçlendirerek ülkemizden dünyayı şekillendirecek mühendisler çıkarmak. Bunun için teknolojiyi yaratıcılıklarıyla desteklediklerinde neler ortaya çıkarabileceklerini onlara bizzat göstererek ilkokul sıralarındaki çocuklarımıza, cesaret vermek istedik” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sağlık Bakanı Koca,
Sağlık Bakanı Koca, "Çankırı'dan örnek geldi" notuyla...
İş yerinde çıkan yangını bahçe hortumu ile söndürmeye çalıştı
İş yerinde çıkan yangını bahçe hortumu ile söndürmeye...