Reklam
Reklam
Nail Noğay’dan "Açız" diyen yurttaşa...
Reklam

Nail Noğay'dan "Açız" diyen yurttaşa "Geber" yanıtı

İstanbul Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Nail Noğay, koronavirüs salgını nedeniyle "Çocuklarımız aç, evde nasıl kalalım?" diyen yurttaşa "Geber" yanıtını verdi. Noğay, tepki üzerine tweetini sildi ve hesabını kapattı.

09 Nisan 2020 - 10:38 - Güncelleme: 09 Nisan 2020 - 10:47

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İl Müdür yardımcısı Nail Noğay,  koronavirüs salgını nedeniyle yapılan bir video röportajı alıntılayarak paylaşılan tweete "Geber" yanıtı verdi.

Video röportajda konuşan yurttaş, "Şu anda çok mağdur durumdayım. Bu sabah, ayıptır söylemesi, çocuklarıma kahvaltı ettiremedim ve bu benim zoruma gitti. Devletimiz bu duruma bir el koysun. Şimdi çocuklarım aç kalmasınlar diye dilenmekten geliyorum. Çıkma diyorlar, bu durumda nasıl çıkmayayım. Biz ölelim ama çocuklarımız aç kalmasın" ifadelerini kullandı.

'AÇIM' DİYEN VATANDAŞA 'GEBER' DİYE YANIT VERDİ

İstanbul Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Nail Noğay'ın, aç olduklarını açıklayan kadına verdiği cevap ise sosyal medyayı ayağa kaldırdı.

Bahsi geçen haberi alıntılayan Noğay, çocuklarıyla birlikte aç kaldığını belirten kadına "Geber" yanıtını verdi.

Görev tanımı “Kreş ve Gündüz Bakımevleri ile Çocuk Kulüpleri Birimi” olan Noğay, sosyal medyadan gelen tepkiler üzerine attığı tweeti silse de paylaşıma ait ekran görüntüleri birçok kişi tarafından tekrar paylaşıldı. 

Noğay’ın Çinlilere yönelik ırkçı ifadelerin yer aldığı bir tweete de “Bravo” diyerek destek verdiği görüldü.

Noğay diğer bir paylaşımında ise Ankara Üniversitesi’nde görevli Dr. Ahmet Saltık’a, “İnsanlıktan nasibini almamış beyinsiz” ve “Cahil mahluk” ifadelerini kullandığı görülüyor.

CHP VE KADINLAR İÇİN TEPKİ ÇEKEN PAYLAŞIMLAR

Noğay'ın daha önceki paylaşımlarında da CHP ve kadınlarla ilgili tepki çeken paylaşımlarda bulunduğu ortaya çıktı.

CHP için "Tam olarak görevleri vatana ihanettir" ifadelerini kullanan Noğay, kadınlar içinse "Kadın özgür olduğunda değil aile olduğunda mutludur" paylaşımında bulundu.

 

 

GÖREVDEN ALINDI

Vatandaşa "Geber" diyen il müdür yardımcısı Noğay, sosyal medyada yükselen tepki üzerine görevden alındı. Aile, Çalışla ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yaptığı yazılı açıklama ile müdür yardımcı Noğay'ın görevden alındığını duyurdu. 

İşte Bakanlığın açıklaması:

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
3 ismin vekilliğinin düşmesine AK Parti’den ilk açıklama!
3 ismin vekilliğinin düşmesine AK Parti’den ilk açıklama!
Sahibi tarafından dövülen köpek kurtarıldı  
Sahibi tarafından dövülen köpek kurtarıldı