Reklam
Reklam

Nazlıaka'dan 'Kaftancıoğlu' kararı sonrası kadın örgütlerine çağrı

Yargıtay’ın Canan Kaftancıoğlu kararı üzerine CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun milletvekillerine verdiği talimatın ardından, partinin Kadın Kolları da harekete geçti.

Nazlıaka'dan 'Kaftancıoğlu' kararı sonrası kadın örgütlerine çağrı
12 Mayıs 2022 - 19:36

Yargıtay’ın, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'na verilen hapis cezası kararlarını onamasının ardından Kaftancıoğlu'na siyasi yasak getirildi. CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, kadın örgütlerine çağrı yaparak herkesi İstanbul İl Başkanlığı önüne davet etti.

Kararın hukuksuz olduğunun ve "tek adam rejiminin siyasi talimatı" doğrultusunda alındığını vurgulayan Nazlıaka, kadın örgütlerinin harekete geçtiğini duyurdu. Yazılı açıklama yapan Nazlıaka, ilk olarak CHP Kadın Kolları MYK üyelerine çağrı yaparak İstanbul İl Başkanlığı önüne gitme talimatı verdi. Nazlıaka konuya dair yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

'HALKIN VİCDANINDA ÇOKTAN YARGILANDI'

"Bir ülkede adalet yoksa halk zalimlerin elinde tutsak olur. Yargıtay, İstanbul İl Başkanımız Canan Kaftancıoğlu'nun 3 davadan aldığı cezaları onadı ve siyasi yasak getirdi. Biz Cumhuriyet Halk Partisiyiz. Ne zulümden ne zalimlerden ne de zalimlerin adaletsiz hukukundan korkarız. Bu hak hukuk tanımayan kararlar halkın vicdanında çoktan yargılandı. Halkımız ilk seçimlerde iktidarı sandığa gömecek ve işte o gün ülkemize eşitlik ve adalet gelecek.” 

YORUMLAR

  • 0 Yorum