Reklam
Reklam
O iddialara Soylu’dan yanıt; “Ben karışmam”
Reklam

O iddialara Soylu’dan yanıt; “Ben karışmam”

AK Parti’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın koronavirüsle mücadele kapsamında başlattığı kampanya sonrasında bazı devlet kurumlarında zorla bağış toplandığına dair iddialar ortaya atılmıştı. Emniyet teşkilatında da zorunlu bağışların toplandığına dair iddiaları yanıtlayan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “İllerin hatta bölümlerin de kendi aralarında yaptığı şeyler, ben buna karışmam” dedi.

06 Nisan 2020 - 12:05

AK Parti’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında “Biz Bize Yeteriz Türkiyem” sloganıyla başlattığı dayanışma kampanyası ile ilgili emniyet teşkilatında “zorunlu bağış toplandığı” iddiası ortaya atılmıştı.

En az bir yevmiye!

Gazeteci Fatih Portakal, sosyal medya hesabından polislerin maaşlarından zorunlu bağış kesintisi olacağını iddia etti.

Her rütbeden farklı meblağların tahsil edileceğini savunan Portakal, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

“Milli kampanyanın emniyet tarifesi: Polis memurları 100, komiser/amir 150, 4-3-2’nci derece müdürler 250, 1’incisi sınıf müdür 500 TL. Dilekçe doldurmaları istenmiş. 15’inde maaşlarından kesilecek.”

“İllerin kendi aralarında yaptığı şeyler”

Konuyla ilgili olarak Sözcü’ye konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, söz konusu dilekçelerin, İçişleri Bakanlığı’nın ya da Emniyet Genel Müdürlüğü’nün merkezi olarak yaptığı bir şey olmadığını açıkladı ve şunları söyledi:

“İllerin hatta bölümlerin de kendi aralarında yaptığı şeyler. Devletin yasal bir kampanyası var ve teşkilat içinde bu şekilde destekte bulunmak isteyen arkadaşlar olabilir. Ben buna karışmam. Ancak hiçbir polis de bunu imzalamak zorunda değil.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Gözü yaşlı annenin tek isteği oğlunun ilaçlarına ulaşabilmek
Gözü yaşlı annenin tek isteği oğlunun ilaçlarına ulaşabilmek
Gelin görümcesinin para kasasını çaldırdı
Gelin görümcesinin para kasasını çaldırdı