Reklam
Reklam
Önce tünele, sonra pazara
Reklam

Önce tünele, sonra pazara

Bornova Belediyesi şimdi de dezenfeksiyon tüneli imal etti

10 Nisan 2020 - 10:16

Tüm imkanlarını koronavirüs salgınının yayılımını önlemek için seferber eden Bornova Belediyesi, maske ve kolonya üretiminin ardından dezenfektan tüneli imal etmeye başladı. Fen İşleri Müdürlüğü Atölyesi’nde yapılan ilk kabin, Bornova Merkez Pazaryeri’nde kullanıldı.

Koronavirüs salgınına karşı pazar yerlerine yönelik önlem ve denetlemelerini arttıran Bornova Belediyesi ekipleri,  girişlerin tek noktadan yapıldığı pazara gelen vatandaşlara maske dağıtıp, ateş ölçümlerini yaptı ve dezenfeksiyon tünelinden geçirdikten sonra içeri aldı. Giriş-çıkışların ayrı noktalardan kontrollü olarak yapıldığı pazarlara gelen 65 yaş üzeri ve 20 yaş altı vatandaşlar pazara alınmadı. Esnafta gün içinde yapılan anonslarla mutlaka maske ve eldiven kullanmaları yönünde sık sık uyarıldı.  Merkez Pazaryeri gibi her Çarşamba kurulan Çamdibi Kapalı Pazaryeri’nde de maske dağıtımı ve ateş ölçümü yapıldı.

Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, ülke geneli için alınan kararların yanısıra kendi imkanlarını da kullanarak ek önlemler aldıklarını belirterek, “Fen İşleri Müdürlüğü Şantiyesi’nde üretimine başladığımız dezenfeksiyon tünellerini tüm pazaryarlerinde kullanmayı hedefliyoruz. Esnaf ve vatandaşlarımızdan ricamız tüm kurallara titizlikle uymaları” diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Meydanlar boş kaldı, yüzlerce güvercin böyle yıkandı
Meydanlar boş kaldı, yüzlerce güvercin böyle yıkandı
'Ev yapımı' Çanakkale geçilmez
'Ev yapımı' Çanakkale geçilmez