Reklam
Reklam
Prof. Dr. Canan Karatay: Zeytin ve zeytinyağı ömrü uzatıyor
Reklam

Prof. Dr. Canan Karatay: Zeytin ve zeytinyağı ömrü uzatıyor

İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay, "Zeytin ve zeytinyağı ömrü uzatıyor. Sağlıklı yaşam bahşediyor. Onun için altınla kıyas dahi edilmez" dedi

28 Ekim 2018 - 17:11

İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay, Hatay Valiliği himayesinde Altınözü Kaymakamlığı ve Altınözü Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenen 2. Altınözü Zeytin ve Zeytinyağı Festivali'nde yaptığı konuşmada, insanların istedikleri kadar zeytin ve zeytinyağı tüketebileceklerini söyledi.

AA'nın haberine göre; zeytinin altın, yağının ise altın özü olduğunu belirten Karatay, "Zeytin ve zeytinyağı ömrü uzatıyor. Sağlıklı yaşam bahşediyor. Onun için altınla kıyas dahi edilmez. Onun için mutlaka her gün zeytin tüketilecek, her gün zeytinyağı içilecek, hiç korkmayın. Yalnız yanında ekmek olmayacak" dedi.

Zeytin ağaçlarını görünce heyecanlandığını aktaran Karatay, "Belki de eskiden zeytin ağacıydım" diyerek espri yaptı.

Karatay, zeytinin ve zeytinyağının faydalarını sıralayarak "Altınözü'nün zeytinyağı yağ değildir, meyve suyudur ve en sağlıklı meyve suyudur, istediğiniz kadar içebilirsiniz. Yemeklerde zaten kullanıyoruz, Akdeniz ülkesiyiz, salatada, cacıkta kullanabiliriz ama içmek de ayrıca güzelliktir. Zeytinyağı, probiyotiktir, bizi gençleştirir, Alzheimer'ı, kanseri, kalp krizini önler kardeşim" diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Çevre Günü’nde örnek proje: Çöpler dünyayı kapladı  
Çevre Günü’nde örnek proje: Çöpler dünyayı kapladı  
GELECEK PARTİSİ İZMİR’DEN KAN BAĞIŞI KAMPANYASI
GELECEK PARTİSİ İZMİR’DEN KAN BAĞIŞI KAMPANYASI