Reklam
Reklam

Rapor alıp parti gezisine giden başkana suç duyurusu

Yargılandığı davanın duruşmasına rapor alıp katılmayan Sungurlu Belediye Başkanı Şahiner’e aynı gün Meral Akşener’in Samsun gezisinde yer alması nedeniyle suç duyurusunda bulunuldu.

Rapor alıp parti gezisine giden başkana suç duyurusu
14 Eylül 2021 - 12:01

Sungurlu Ticaret ve Sanayi Odası başkanıyken zimmetine para geçirdi iddiası ile yargılanan ancak yapılan üç duruşmaya da rapor alarak katılmayan Sungurlu Belediye Başkanı Abdülkadir Şahiner hakkında suç duyurusu yapıldı.

Üçüncü duruşmanın yapıldığı 8 Eylül’de rapor alıp duruşmaya katılmayan Şahiner’in, aynı gün İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Samsun gezisine katıldığı ortaya çıkmıştı.

VERİLEN RAPORLARIN İNCELENMESİ İSTENDİ

Sungurlu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Behiç Akkaş, Abdülkadir Şahiner’in Meral Akşener’in programına katılması ile ilgili, “Yapılan sosyal medya paylaşımlarında Abdülkadir Şahiner gayet sağlıklı görünmektedir. Paylaşımın altına ‘Genel başkanımız Sayın Meral Akşener ile birlikte Samsun programımız başladı. Çarşamba esnaf ziyaretimiz gayet verimli geçti’ açıklamasını yazmıştır. Yani rapor aldığı gün sanığın Samsun'da parti programında olduğu ve herhangi bir rahatsızlığının da olmadığı açıktır” dedi.

Behiç Akkaş, bu nedenle Şahiner’e verilen üç raporun da incelenip sorumlu doktorların tespit edilmesini, tespit edildikten sonra doktorlar ve sanık hakkında resmi belgede sahtecilik ve görevi kötüye kullanma suçlarından soruşturma açılması isteği ile Ticaret ve Sanayi Odası olarak Sungurlu Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunduklarını ifade etti. (DUVAR)

YORUMLAR

  • 0 Yorum