Reklam
Reklam
Rusya, DSÖ’ye Kovid-19 için sekiz aşı önerdi
Reklam

Rusya, DSÖ'ye Kovid-19 için sekiz aşı önerdi

Dünya Sağlık Örgütü’nün (DSÖ) Rusya Sözcüsü Melita Vujnovic, Rusya’nın DSÖ’ye yeni tip koronavirüs (Kovid-19) enfeksiyonuna karşı sekiz aşı önerdiğini söyledi.

28 Mayıs 2020 - 18:50

Sputnik ve Russia Today’in (RT) bağlı olduğu Rossiya Segodnya uluslararası haber ajansı tarafından internet üzerinden düzenlenen Rusya Bilimler Akademisi Konseyi’nin ‘Kovid-19 için aşılar: Tahminler ve gerçeklik’ konulu Yaşam Bilimleri toplantısında konuşan DSÖ Rusya Sözcüsü Melita Vujnovic, Rusya’nın katkılarının çok büyük olduğuna vurgu yaparak, önerilen ilaçlar üzerinde birkaç Rus enstitüsünün çalıştığını kaydetti.

DSÖ’de şu ana kadar farklı ülkelerden 124 aday aşı kaydının yapıldığını belirten Melita Vujnovic"Belki de sayıları daha fazladır. Ancak, bize bilgi veren ve değerlendirme kriterlerini geçenler bunlar. Bunlardan 10 tanesi klinik değerlendirme aşamasında 114'ü ise klinik öncesi aşamada” ifadelerini kullandı.  

Vujnovic, Rusya'nın ise salgına karlı 8 aşı önerdiğini söyledi. 

Dünya Sağlık Örgütü, 11 Mart’ta yeni tip koronavirüsü (Kovid-19) pandemi olarak ilan etti. Son verilere göre, dünyada Kovid-19 vaka sayısı 5.5 milyonu geçti. Şu ana kadar 349 binden fazla insan öldü.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ev ve iş yerlerini sular altında bırakan boru böyle patladı
Ev ve iş yerlerini sular altında bırakan boru böyle patladı
Twitter'a en çok kapatma talebi Türkiye'den
Twitter'a en çok kapatma talebi Türkiye'den