Reklam
Selvi: Erdoğan, Babacan’ın partisindeki kurucular kurulu üyesi...
Reklam

Selvi: Erdoğan, Babacan’ın partisindeki kurucular kurulu üyesi için “O kripto FETÖ’cü” dedi

Hürriyet yazarı: Hem de üstüne basa basa... O isim bende ama sormayın, söylemem...

12 Mart 2020 - 10:08

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, Ali Babacan’ın kurucu genel başkanı olduğu Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) hakkında yazdı. Selvi’nin aktardığına göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partinin bir kurucular kurulu üyesi için “O kripto FETÖ’cü” dedi.

Selvi’nin bugünkü köşesinin ilgili kısmı şöyle:

AK Parti kulislerinde sıkça, “Onların ne yapacağı önemli değil. Önemli olan bizim ne yapacağımız” sorusu soruluyordu. Toplumun AK Parti’ye olan güveninin devam ettiği ama yanlış giden işlerin düzeltilmesini beklediği, partinin güvenlikçi politikalardan çıkıp yeniden reformcu günlere dönmesi gerektiği yönünde değerlendirmeler yapılıyordu. Ali Babacan’ın konuşması yeni bitmişti. Bir milletvekili, “Babacan’ın ağzı, muhalefet ağzı değil” dedi. Milletvekillerinin şaşırdığını görünce “FETÖ ağzıyla konuşuyor” diye ekledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Babacan partisiyle çok ilgili durmadığını söylemiştim. Ali Babacan’la iplerin koptuğu görüşmede “Ümmeti parçalamaya hakkınız yok” demişti. Erdoğan’a, Babacan’ın partisindeki kurucuların isimlerini ilettiklerinde bir kurucu üye için “O kripto FETÖ’cü” demiş. Hem de üstüne basa basa... O isim bende ama sormayın, söylemem...

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Minik Asya'nın 23 Nisan videosu paylaşım rekoru kırıyor
Minik Asya'nın 23 Nisan videosu paylaşım rekoru kırıyor
Maske kavgası sosyal mesafe dinlemedi, sandalyeler havada uçuştu
Maske kavgası sosyal mesafe dinlemedi, sandalyeler havada uçuştu