Reklam
Reklam
SERDAR AKSOY; “Kurumların arınmasını ve arlanmasını...

SERDAR AKSOY; “Kurumların arınmasını ve arlanmasını sağlıyoruz”

05 Aralık 2019 - 15:10

Abdullah Polat ile Manşet programına konuk olan Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy, başkalığa geldikten sonraki süreçlerden ve yürütülen projelerden bahsetti.
İki dönem başkanlık yapma planıyla yola çıkan Serdar Aksoy; “Türk siyasetinde genel olarak bir uzun dönem arzusu var. 10 yıl yapacaklarımızı yapmak için yeterince uzun bir dönem. Bu kendi önünü kesmek değil aslında. Bizden sonraki neslin de yetişmesi lazım. Siyaseti öğrenmeleri lazım.
Delegelik abartılıyor ve bu sistemi doğru bulmuyorum. Aslında üç ya da dört aylık bir aday üyelik olmalı katılacak insanların partinin tarihini, ideolojisini öğrenmesi gerek” dedi.
“BORÇSUZ BELEDİYE OLMAZ”
Mart ayında yapılan belediye seçimlerinde koltuğu Tahir Şahin’den devralan Serdar Aksoy; “Borçsuz hiçbir belediye yok. Ocak, şubat aylarından kalan çok borç var. Bunun için hukuki süreç başlatıldı. Ancak borcumuz var diye çalışmazlık yapamayız. Aday adayı iken bile projelerimiz vardı.
Seçileyim sonra yaparım değil, proje bazında ilerlemek gerekiyor. Ne olursa olsun yine eleştirileceğiz sonuçta meyve veren ağaç taşlanır” dedi.
İyi Partili meclis üyesi Halil Akbulut’un başkan yardımcılığı görevine getirilmesiyle ilgili aldığı eleştirileri şu şekilde cevapladı Aksoy; “İyi çalışan, katkı sağlayabilecek bir insan olduğu için bu göreve getirdik. İyi Partili olmasa başkası olsa neden bu değil de onu getirdiniz denilirdi. Demokrasiyi sağlamak adına da güzel bir karar oldu” dedi.
Daha önce basına yansımış olan Ak Parti meclis üyeleriyle yaşanan sürtüşmelerin son zamanlarda yaşanmadığını, bütünlük sağlandığını ifade eden Aksoy; “ Genel siyaseti yerele taşımanın anlamı yok” dedi.
“BELEDİYE MÜLKLERİ GERİ ALINDI”
Belediye mülkü olup kiraya verilen 174 mülkün uzlaşılarak geri alındığını belirten Aksoy; “Belediyeye ait gayrimenkuller özel kurum ve kişilere kiraya verilmişti. Hepsini geri aldık. Kurumların arınmasını ve arlanmasını sağlıyoruz. Belediyeye ait olan bir mülk spor kulübü olarak kullanılamaz. Sonuçta belediyelerin görevi insanların ihtiyaçlarını karşılamak. Belediye başkanı da insanların ihtiyaçlarını karşılamak için seçiliyor. Eğer ki belediye başkanı spor kulübünü şampiyon yapmak için oradaysa orada bir rant dönmüştür. Hangi parti olduğu önemli değil. Bir spor kulübü şehrin geri kalmasını sağlamamalı” dedi.
“PROJELERİN MERKEZİ MENEMEN”
Belediyeye ait gayrimenkullerin alınması ile projeleri tam gaz başlayan Aksoy; “ Kentin girişi ve çıkışı kentin görüntüsüdür. Kimliğini yansıtır. Sıkıntılara rağmen projeleri devreye soktuk.
Menemen Belediyesine ait bir kreş açıldı. Kadın Dayanışma Merkezi açıldı. Menemen’e yakışmayan bir sokağımız vardı. Esnaf ile iletişime geçerek burayı Sevgi Yolu yaptık. Gençlerin evden çıkması sosyalleşmesi, kültürel sohbetler yapabilmesi için Şiir sokak yapıldı. Dört tane halk kütüphanesi açıldı.
Emiralem’deki eski okul geri alındı. İçi düzenlendi ve Engelsiz Yaşam Merkezi kuruldu. Bu merkez Kırmızı bayrak aldı. Bu bizim için çok önemli. Hemen yanında Otistik Çocuklar İçin Eğitim Merkezi de yer alıyor. Belediye ile ortak çalışmalara yürütülüyor. Bunun dışında Asarlık mevkiinde iki tane Taziye Evi açıldı” dedi.
Hala devam etmekte olan projeleri şu şekilde özetledi; “Konak meydanından yıllar önce sökülüp Menemen’e taşınan üst geçitin ömrü doldu. Bu üst geçit yenilenecek. Üst geçitin bütçesi tamamen belediyeye ait. Bakırçay Üniversitesi’nin önündeki alanda kız yurdu yapılıyor. Ayrıca Üniversiteyle ortak olarak Yabancı Dil Meslek yüksekokulu projesi açılacak. Bakırçay Üniversitesi’nin Menemen’in yüzü olmasını istiyoruz” dedi. Ek olarak açılacak olan hayvan barınağından ve esnafın gelişmesi adına yapılan festivallerden ve projelerden bahseden Aksoy; “ Menemen potansiyeli olan bir yer ama geri kaldı geliştirilmedi. Yerel üreticinin kendini geliştirmesi için festivaller düzenlendi.
Güreş etkinliği düzenlendi. Karavan festivali düzenlendi. Alt yapısı tamamlanmış bir Üretici Pazarı projesi var. Üreticiler Ziraat odasından aldıkları belgelerle sadece ürettiği ürünü satacak. Bu da projenin gerçek bir Üretici Pazarı olmasını sağlayacak. Menemen herkesi kaçarak geçmeye çalıştığı bir yer. Amacımız iç turisti çekmek” dedi.
Belediyenin gündeminde yer alan garaj konusu hakkında Aksoy; “ 50 yıllık bir garaj ömrü doldu. Bu garajı Çanakkale asfaltı üzerine trafiği engellemeyecek şekilde, modern bir garaj olarak inşa edeceğiz. Sürücülerde de değişiklik olacak” dedi.
“KUBİLAY ANMA GÜNÜ”
23 Aralık tarihinde Menemen’de düzenlenecek olan Kubilay Anma Günü’nün önceki yıllardaki gibi monoton geçmeyeceğini belirten Aksoy; “ Sadece yürüyüş olmayacak. 500 metrelik Türk bayrağı ile yürünecek. Kubilay Heykeli ve Cumhuriyet Meydanı’nda etkinlikler devam edecek. Sözcü Gazetesi yazarı Sinan Meydan, Kubilay’ın şehit edilmesinin tarihi yönü ve Cumhuriyet felsefesini anlatmak için söyleşi yapacak. Mevlit okunup, lokma döktürülecek. Kültürümüzde var bunlar.
Tabi ki Atatürkçü düşüncede olan herkes davetlimiz ancak amacımız Menemen halkının da katılımınısağlamak” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ekmek teknesi minibüsü gelin arabası yaptı
Ekmek teknesi minibüsü gelin arabası yaptı
Balık istifi yolcu taşıyan minibüs sürücüsünden gazetecilere tepki
Balık istifi yolcu taşıyan minibüs sürücüsünden gazetecilere...