Reklam
Sivas Katliamı Narlıdere’de anılacak
Reklam

Sivas Katliamı Narlıdere’de anılacak

25 Haziran 2019 - 10:48

Sivas Katliamı’nın 26. Yıldönümü Narlıdere’de bir dizi etkinlik ile anılacak. 1 Temmuz Pazartesi günü saat 19.30’da Ahmet Piriştina  Demokrasi Meydanı’ndan Pir Sultan Abdal Parkı’na yürüyüş düzenlenecek. Anma programının ardından Narlıdereli Ercan- Gökhan kardeşler müzik dinletisi sunacak, Şair Tuğrul Keskin kaybedilenler anısına şiirler okuyacak.

YÜRÜYÜŞ DÜZENLENECEK
Narlıdere Belediyesi, 2 Temmuz 1993 tarihinde Pir Sultan Abdal Şenlikleri'ne katılmak üzere Sivas'a giden ve kaldıkları Madımak Oteli'nde yanarak can veren sanatçı ve aydınları özel bir geceyle anacak. Alevi Bektaşi Kültürünü Tanıtma Derneği ve Narlıdere Demokrasi Platformu tarafından organize edilecek etkinlikler kapsamında; saat 19.30’da Ahmet Piriştina Demokrasi Meydanı’ndan Pir Sultan Abdal Parkı’na yürüyüş düzenlenecek.

KAYBEDİLEN CANLAR ANILACAK
Parkın içindeki Pir Sultan Abdal Heykeli önüne, Madımak’ta yitirilen 33 kişi için karanfiller bırakılacak, mumlar yakılacak. Anma törenin ardından, Narlıdereli Ercan- Gökhan kardeşler halk türkülerini seslendirecek. Şair Tuğrul Keskin de kaybedilenler anısına şiirler okuyacak.

“UNUTMAYACAĞIZ”
Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin “Sivas Katliamı insanlığa karşı bir suçtur ve orada yaşananları unutmayacağız, unutturmayacağız. Yitirdiğimiz canlarımızı anmak için, 1 Temmuz akşamı, anma etkinliklerimizde buluşalım” dedi.


 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İBB, Fransa-Türkiye maçını yayınlayacak
İBB, Fransa-Türkiye maçını yayınlayacak
CHP'de kongre süreci resmen başladı
CHP'de kongre süreci resmen başladı