Reklam
Reklam
’Sorunu ben çözdüm’ diyen Feyzioğlu’na Saray’dan...

'Sorunu ben çözdüm' diyen Feyzioğlu'na Saray'dan yalanlama: Hiçbir girişimi olmadı

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Fatih Altaylı'nın Teke Tek programında baro başkanlarının Ankara yürüyüşünde şehre alınmamaları ile ilgili sorunu kendisinin çözdüğünü iddia etti, ancak Saray bu iddiayı yalanladı.

08 Temmuz 2020 - 12:41

Baro başkanlarının Savunma Yürüyüşü sırasında Ankara'ya alınmadan yaklaşık 27 saat bekletilmeleri büyük tepki çekmişti. Bekleyişin ardından devreye giren Türkiye Barolar Birliği (TBB) eski başkanlarından ve eski CHP Genel Sekreteri Önder Sav'ın araya girmesi ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile görüşmesinin ardından baro başkanlarının Ankara'ya girişlerine izin verilmişti.

Baro başkanları ise 27 saat sonra yanlarına gelen TBB Başkanı Metin Feyzioğlu'nu sırtlarını dönerek protesto etmişlerdi.

FEYZİOĞLU 'SORUNU BEN ÇÖZDÜM' DEDİ
Türkiye Barolar Bilriği Başkanı Metin Feyzioğlu ise dün akşam katıldığı Fatih Altaylı ile Teke Tek programında, baro başkanlarının Ankara'ya alınmamaları ile ilgili sorunu kendisinin çözdüğünü söyledi. Feyzioğlu, Cumhurbaşakanı Erdoğan'a mesaj göndererek sorunu çözdükten sonra baro başkanlarının yanına gittiğini iddia etti.

SARAY'DAN FEYZİOLU'NA YALANLAMA
Fatih Altaylı ise bugünkü yazısında, devreye girerek sorunu çözdüğünü iddia eden Feyzioğlu'nun Saray tarafından yalanlandığını aktardı.

Altaylı yazısında "Bu arada yürüyen baro başkanlarının Ankara girişinde zulme uğramalarını kendisinin engellediğini söyledi TBB Başkanı Feyzioğlu. Program sonrası Cumhurbaşkanlığı danışmanlarından biri aradı. “Metin Bey’in söylediği doğru değil. Sorunu çözmek için girişimde bulunan Sayın Feyzioğlu değil, Sayın Önder Sav’dı. Sayın Feyzioğlu’nun hiçbir girişimi olmadı. Olduysa da bize ulaşmadı” dedi." ifadelerine yer verdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sokaklara yerleştirilen dezenfektanları böyle boşalttılar
Sokaklara yerleştirilen dezenfektanları böyle boşalttılar
Çin'de selin ortasından film gibi kurtarma operasyonu
Çin'de selin ortasından film gibi kurtarma operasyonu