Reklam
Reklam
Süleyman Soylu Ekrem İmamoğlu’nu gizlice takip mi ediyor?
Reklam

Süleyman Soylu Ekrem İmamoğlu'nu gizlice takip mi ediyor?

09 Haziran 2019 - 19:19 - Güncelleme: 09 Haziran 2019 - 19:22

Türkiye'de genel seçim dönemlerinde bir kural vardı. İçişleri, Adalet ve Ulaştırma Bakanları görevlerini tarafsız isimlere terk ederlerdi. Böylece seçimler adil bir şekilde yapılırdı. Yerel seçimlerde istifa olmasa da bakanlar tarafsız görünmeye özen gösterirdi. Ancak bu gelenek bozuldu.

Örneğin... İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bakanlık yetkilerini yerel seçim için sonuna kadar kullanmaya başladı.

Son dönemde yaşanan tartışmaların merkezindeki Soylu, son açıklamasında Ekrem İmamoğlu'na seslenerek "şimdi neredesin, 2 gündür kayıpsın? Acaba seni Koç'un uçağı başka bir yere götürmüş olabilir mi?" dedi. Böylece "Ekrem İmamoğlu’nun nerede olduğunu Süleyman Soylu anbean takip mi ediyor” tartışması başlamış oldu.

Belli ki, Soylu gizemli bir hava katarak kafalarda soru işareti yaratmaya çalışıyordu.

Kuşkusuz, İçişleri Bakanı'nın elindeki bilgilerle İmamoğlu'nun nerede olduğunu bilmeme imkanı yoktu. Ancak Türkiye'de seçim döneminde her şeyi yapmanın mübah olduğu anlayış durumu bu noktaya getirdi.

Odatv, Ekrem İmamoğlu'nun 2 gündür nerede olduğunun peşine düştü. Edinilen biligiye göre; bayram boyunca Karadeniz'de mitingler düzenleyen İmamoğlu, kiralanan uçakla Dalaman Havalimanı'na gitti. Burada ailesi ile buluşan İmamoğlu, bayram tatilinin son iki gününü gözlerden uzakta ailesiyle dinlenerek geçirdi. Cumhurbaşkanı dahil bütün yurttaşların bayram tatilinde dinlenme hakkı, Süleyman Soylu sayesinde Koç Grubu'nun da adı karıştırılarak komplo teorilerinin merkezine oturdu.

Kaynak: OdaTv

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Evde kalınan dönemde eklem ağrıları için pratik yöntemler
Evde kalınan dönemde eklem ağrıları için pratik yöntemler
Böceklerden korona virüs geçer mi
Böceklerden korona virüs geçer mi