Reklam
Sürekli’den Soyer’e; “Her fırsatta teröristlere,...
Reklam

Sürekli’den Soyer’e; “Her fırsatta teröristlere, bölücülere yardım ve yataklık edenlerden taraf”

Barış Pınarı Harekatı hakkında savaş ifadesini kullanan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’e AK Parti İl Başkanı Krem Ali Sürekli’den çok sert bir tepki geldi. 

17 Ekim 2019 - 09:48

GERÇEK HABERCİ-İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in Suriye’nin Kuzey’inde devam eden Barış Pınarı Harekatı’nı savaş olarak nitelendirmesine bir tepki de AK Parti İl Başkanı Kerem Ali Sürekli’den geldi. Sürekli, “İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Soyer bugün talihsiz ve içler acısı bir açıklamanın daha altına imza atmıştır! Terörün kanlı yüzünü, yarattığı infiali kabullenmeyen; her fırsatta teröristlere, bölücülere yardım ve yataklık edenlerden taraf olan bu bakış açısının ‘terörle mücadelenin’ yanında olması da beklenemezdi zaten!” dedi. 
‘BİR SAVAŞ DEĞİLDİR!’
Sürekli’nin açıklamasının devamı şu şekilde: “Sözünü ettiği 'huzursuzluk ve karamsarlık' ancak kendilerinin bu terör seviciliği devam ettikçe varlık gösterecektir. Suriye'nin kuzeyinde verdiğimiz mücadele her türlü yasal zemin ve haklı koşula dayanan bir mücadeledir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin varlık, bütünlük ve huzur mücadelesidir. Bir savaş değildir! Kendisini; Mehmetçiğimizin kahramanlık destanı yazdığı, vatanımıza kalkan olduğu, milletimizin kenetlenerek arkasında durduğu bu haklı davaya gölge düşürmemeye davet ediyorum” diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sigara ağız ve diş sağlığının düşmanı
Sigara ağız ve diş sağlığının düşmanı
Prematüre bebekler özel bakım ister
Prematüre bebekler özel bakım ister