Reklam
Reklam
Tepecik Hastanesi Eczacısına “Altın Havan” Ödülü

Tepecik Hastanesi Eczacısına “Altın Havan” Ödülü

09 Aralık 2019 - 14:20

Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görev yapan Eczcacı Esra Özdağ “Klinik Eczacılık alanında verilen “Altın Havan”  ödülünü aldı.

2010 yılından beri Eczacı Dergisi tarafından Bireysel ve Kurumsal olarak Eczacılık mesleğine hizmet edenlere verilen “10. Altın Havan Ödülleri”  sahiplerini buldu. Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görev yapan Eczcacı Esra Özdağ 2014 yılından beri proje yürütücüsü olarak sürdürdüğü ''Akılcı İlaç Polikliniği” çalışmasında gösterdiği başarı  ile “Klinik Eczacılık” alanında altın havan ödülüne layık görüldü.

2015 yılında Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneler Kurumu Stok Analiz Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen ‘Yılın Hastane Eczacısı Proje Yarışması’nda “Akılcı İlaç Polikliniği Projesi’ ile  yılın hastane eczacısı seçilen;  2017 yılında Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumunun düzenlediği "Akılcı İlaç Kullanımı” proje yarışmasında ise üçüncülük elde eden Eczcacı Esra Özdağ “Kronik hastalıklarda ve çoklu ilaç kullanımında hastane eczacısının verdiği eğitimlerin pozitif katkısını bilimsel olarak araştırmak için başladığımız çalışma ile Akılcı İlaç Poliklinikleri'nin pek çok hastanede uygulanmasını da sağladık. Sağlık Bakanlığımızın desteği ile pek çok ilde benzer uygulamaların başlatılmasına vesile olmak benim için en büyük ödüldür. Hastalarımızın ilaç kaynaklı sorunlarının çözülebilmesine bir nebze dahi olsa katkımızın olması benim için en büyük gururdur. Bu ödülü, 25 yıldır her gün daha çok severek yaptığım mesleğim ve tüm meslektaşlarım adına alıyorum. Deva ve umut hep yanımızda olsun.” dedi.

Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhehimi Doç. Dr. Mustafa Emiroğlu, Eczcacı Esra Özdağ’ı, tebrik ederek, çalışmalarında başarılar diledi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir'de bir emekli öğretmen elleri ayakları bağlanıp tüfekle vurulmuş halde bulundu
İzmir'de bir emekli öğretmen elleri ayakları bağlanıp tüfekle...
Bursa'da nefes kesen kovalamaca sonucu yakalandı
Bursa'da nefes kesen kovalamaca sonucu yakalandı