Reklam
TetrisChallenge Çılgınlığı
Reklam

TetrisChallenge Çılgınlığı

Zürih polisinin başlattığı #TetrisChallenge dünyaya yayılarak, çılgınlığa dönüştü

18 Eylül 2019 - 13:25

Zürih polisinin Facebook sayfasında yayımlanan ve iki polis memurunu araç ve gereçleriyle gösteren tetris fotoğrafı, tüm dünyaya yayılarak çılgınlığa dönüştü. Çekilmiş benzer fotoğraflar sosyal medyada yayımlanmaya başladı.

İsviçre'de 1 Eylül'de Zürih polisinin Facebook sayfasında yayımlanan ve iki polis memurunu araç ve gereçleriyle gösteren "tetris" fotoğrafı, Hollanda'dan Singapur'a, Almanya'dan Meksika'ya dünyanın farklı köşelerine yayılan yeni bir çılgınlığa dönüştü.

Farklı kentlerin polis, itfaiye ve kurtarma ekipleri dronelarla çekilmiş benzer fotoğraflarını sosyal medya hesaplarında yayımlamaya başladı.

ZÜRİH POLİSİ BAŞLATTI

Zürih Polisi Basın Sözcüsü Rebecca Tilen, İngiltere'de yayımlanan Guardian gazetesine "Her Pazar, Facebook ve Instagram'da heyecan verici hoş ve komik bir fotoğrafımızı yayımlıyorduk. Son fotoğrafta bir polis aracı da koyduk ve yanına eşyaları dizdik. İki polis memuru da fotoğrafa dahil olarak kareyi tamamladı. Sonra bunu drone'la fotoğrafladık" dedi.

"BAŞKALARINI DA TEŞVİK ETTİĞİMİZ İÇİN ÇOK MUTLUYUZ"

Tilen, başka ülkelerin polis ve itfaiye birimlerinin yanı sıra özel şirketlerin de katılmaya başladığını belirterek "Başkalarını da buna teşvik ettiğimiz için çok mutluyuz" diye konuştu.

Instagram, Facebook ve Twitter'da yayımlanan fotoğraflar binlerce kişiden olumlu tepki alıyor.

Kaynak: BBC Türkçe.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Hastanede ziyaret ettiği oğlundan virüs kapan 83 yaşındaki Ayşe Nine korona savaşını kazandı
Hastanede ziyaret ettiği oğlundan virüs kapan 83 yaşındaki Ayşe...
Norveçli voleybolcunun köpeğiyle antrenmanı hayran bıraktı
Norveçli voleybolcunun köpeğiyle antrenmanı hayran bıraktı