Reklam
TSK’den eski pilotlara ’harbe hazırlık eğitimi’ çağrısı
Reklam

TSK'den eski pilotlara 'harbe hazırlık eğitimi' çağrısı

THY ve özel havayolu şirketlerinde pilot olarak görev yapan eski askerler ‘harbe hazırlık eğitimi’ne çağrıldı.

27 Ağustos 2018 - 09:55
Reklam

15 Temmuz darbe girişiminin ardından TSK 'da birçok pilot ihraç edilirken, ortaya pilot açığı çıkmıştı.

 Açığın büyümesinin ardından Hava Kuvvetleri Komutanlığı tarafından THY ve özel havayolu şirketlerinde pilot olarak görev yapan eski askerlere "göreve dönün" çağrısı yapılmıştı.

 Sözcü'den Saygı Öztürk'ün haberine göre, bu çağrının ardından çalıştıkları şirketlerde hak kaybına uğramadan, Hava Kuvvetleri'nde de savaşa hazırlık eğitimi almaları istendi.

 Hava Kuvvetleri Personel Başkanlığı tarafından pilotlara gönderilen mektupta şöyle denildi: “Bölgemizde meydana gelen gelişmelerin yanı sıra, ülkemizin bölgesel ve küresel gücü arttıkça istikbal ve istiklalimize yönelik tehditlerin de bir o kadar arttığını görmekteyiz. (…) Bu maksatla yapılan çalışmalar, eski personelimizin tecrübelerine başvurmanın zaruri hale geldiğini göstermektedir. Ülkemizin ve milletimizin bekasının devamı için gönüllü olmanız durumunda ihtiyat pilot statüsüne alınarak, yapılan planlamaya göre öncelikle 34 iş günü sürecek harbe hazırlık tazeleme eğitimi verilecek. Daha sonraki aşamada harbe hazırlığın devamı amacıyla yılda iki ya da üç kez yaklaşık 10'ar işgünü olacak şekilde harbe hazırlık seviyesini belirlenen uçakla muhafaza etmeniz sağlanacak.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
CHP'de Kılıçdaroğlu'nun ilk rakibi Aytuğ Atıcı: Yepyeni bir öykü yazmak için yola çıktım
CHP'de Kılıçdaroğlu'nun ilk rakibi Aytuğ Atıcı: Yepyeni bir...
İzmir’de paylaşımlı araç kullanımı için ilk adım atıldı
İzmir’de paylaşımlı araç kullanımı için ilk adım atıldı