Reklam
TÜM YEREL SEN  Genel  Başkanı Güler, “Coronovirüs ile...
Reklam

TÜM YEREL SEN  Genel  Başkanı Güler, “Coronovirüs ile Mücadelede  Belediye emekçilerinin özverili çalışmaları gözardı edilemez…”

26 Mart 2020 - 20:13

Belediye iş kolunda örgütlü ve bir çok belediyede  yetkili Tüm Yerel Sen Sendikası Genel Başkanı Tamer Yiğit Güler “ Coronovirüs  Mücadelesinde Sağlık  emekçilerimizi ayakta alkışlıyorum Lakin Belediye çalışanlarımızın bu süreçteki emekleri asla gözardı edilemez ” dedi…
Tüm Yerel Sen Genel Başkanı Tamer Yiğit Güler  Tüm dünyayı etkisi altına alan Coronovirüs salgınına karşı insanlık olarak ciddi bir sınav verildiğini belirterek  şu açıklamı yaptı ;
“Hepimizin bildiği üzere bu salgına karşı her ülke kendi pandemi planını yürütmeye çalışmaktadır.
Bu zor günlerde kamunun tüm kurum ve kuruluşlarıyla eşgüdümlü şekilde ortak hareket etmesi önemlidir. Ülkemizin her şehrinde ortaya çıkan vakalara karşı her vatandaşımızın eşit hizmet kalitesine ulaşabilmeside önemlidir.
Bizler Belediyelerde çalışan emekçiler olarak Kriz masalarının almış olduğu önlemleri harfiyen  zaman mefhumu gözetmeksizin yerine getirmekteyiz,yerine getirmektede asla tereddüt etmeyeceğiz. 
Coronovirüs  Mücadelesinde Sağlık  emekçilerimizi ayakta alkışlıyorum lakin Belediye çalışanlarımızın bu süreçteki emekleri asla gözardı edilemez
Belediye olarak Toplum sağlığı ile birebir yada dolaylı şekilde hizmet yürüten  birimlerimiz var,  Bunlar   İlaçlama (Dezenfekte ) birimi ,Ulaşım hizmetleri, Mezarlık hizmetleri, Zabıta hizmetleri, İtfaİye hizmetleri, Su Hizmetleri, Kanal hizmetleri ,Temizlik hizmetleri  ve Belediye hastahanaleri.
Coronovirüs  salgını konusunda vatandaşlarımızın ortak ve yoğun kullanımında olan merkezi alanların, toplu taşıma araçlarının dezenfeksiyon işlemlerinin arttırılması ve sürekliliğin sağlanması, ayrıca virüs konusunda bilgilendirmeleri belediyelerimizce yapılmaktadır.
Sürecin ilerlemesi, ülkemizde de vakanın görülmesinin ardından bu tedbirler çeşitlendirilmiş ve arttırılmıştır. 
Belediye emekçilerinin özverili çalışmaları gözardı edilemez…
Salgınla mücadele konusunda belediyelerimiz başarılı bir sınav vermektedir. Bu başarı tüm belediye çalışanlarının özverili çalışmalarıyla olmuş ve olmaya devam etmektedir.Belediyelerimiz  Önceden almış oldukları tedbirler sayesinde kentlerinde yaşayan vatandaşlarımıza güven vermişlerdir.  Hatta belediyelerimizin bir çok uygulaması merkezi hükümete de yol gösterici olmuştur.
Bu hususta Belediyelerimizin yapmış olduğu bazı uygulamalara örnek verecek olursak,
İlaçlama ekipleri  aralıksız çalışmakta
Toplu taşıma araçları ve durakları başta olmak üzere, vatandaşlarımızın yoğun kullanımın olan kamusal alanlar, okullar, camiler, parklar, meydanlar, kamu kurumları, hastaneler vb alanlarda dezenfeksiyon çalışmalarını  yapmış ve yapmayada  devam etmektedir.
Zabıta Karaborsacılara göz açtırmıyor
Özellikle medikal malzeme ve kolonya fiyatları konusunda yaşanabilecek fahiş fiyat artışı ve stokçuluğu önleyebilmek adına zabıta ekiplerinde ki arkadaşlarımız denetimlerini aralıksız sürdürmektedirler. Hizmetlerin aksamaması adına bazı birimlerde gönüllü vardiyalı sisteme geçilmiştir.

Risk gurubunda olan vatandaşlarımıza belediye emekçilerimiz hijyen malzemesi dağıtmaya başlamışlardır.
Evde bakım hizmetlerinde yine vefakar  emekçilerimiz   tarafından bu dönemde   65 yaş üstü yalnız yaşayan vatandaşlarımız ve engelli vatandaşlarımızın kontrolleri yapılmaktadır
Bu ve bunun gibi bir çok önlem yetkili ve örgütlü  olduğumuz belediyelerde uygulanmaktadır ve uygulanmaya devam edecektir.
İçinde bulunduğumuz durum tüm toplum olarak savaş vermemiz gereken bir durumdur. Bu salgına karşı verdiğimiz savaşın bir ayağını devlet diğer ayağını vatandaşlarımız oluşturmaktadır. Biz belediye emekçileride  bu sürecin en başında yer almaktayız
Devlet gerek merkezi hükümetçe gerek yerel idarelerde gerekli önlemleri almaktadır ve almayada devam edecektir. Bu konuda biz Tüm Yerel Sen Sendikası  olarak salgınla mücadele konusunda atılacak her türlü adıma destek vereceğimizi bir kez daha belirtiyorum. 
 Hem sağlık emekçilerimize, hem kolluk kuvetlerimize hemde alandaki belediye emekçilerimize yardımcı olmak istiyor iseniz  acil bir durum olmadıkça evlerinizden çıkmayın “dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kerimcan Durmaz'dan yaşlılara büyük hakaret
Kerimcan Durmaz'dan yaşlılara büyük hakaret
Dilipak: Üzerimizdeki haram mal, makam ne varsa bu pisliklerden kurtulmamız gerek
Dilipak: Üzerimizdeki haram mal, makam ne varsa bu pisliklerden...