Reklam
Reklam
UKEYF’in keyfini doyasıya çıkardılar
Reklam

UKEYF’in keyfini doyasıya çıkardılar

19 Ekim 2019 - 11:45

Bu yıl ikincisi düzenlenen Uluslararası İzmir Keyifli Yaş Alma Fuarı ve Kongresi; 19 atölye çalışmasıyla 7’den 70’e herkese keyifli anlar yaşatıyor. Uluslararası Fuar ve Kongre; yoga ve güzelleşme tüyoları, dans eğitimleri, egzersizler, sağlıklı yiyecek ve içecek yapımı, zumba gibi birbirinden eğlenceli etkinlikle renkli görüntülere sahne oluyor.

2017 yılında Türkiye’de ilk kez gerçekleşen, yaş almış bireylerin etkinliklerle keyifli zaman geçirmelerini ve hayat kolaylaştıracak akademik bilgiler edinmelerini amaçlayan Uluslararası İzmir Keyifli Yaş Alma Fuarı ve Kongresi, İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından fuarizmir’de ikinci defa düzenleniyor. Yaş alma konusuna dikkat çekme, bilimsel paneller, keyifli yaş almaya öneriler üretme, hedefler yaratmanın yanında yaş alma konusunda hayatı kolaylaştıracak katılımcılarla buluşma ortamı sağlayan Uluslararası İzmir Keyifli Yaş Alma Fuarı ve Kongresi; hem dünya hem de Türkiye’nin çeşitli noktalarından alanında uzman isimleri ağırlıyor. Fuar ve Kongre kapsamında düzenlenen atölyeler de yaş almış bireylerin keyifle zaman geçirmesini sağlıyor.

Eğlenirken egzersiz yaptılar

2017 yılında bünyesinde gerçekleşen atölyelerle unutulmaz günler yaşatan Uluslararası İzmir Keyifli Yaş Alma Fuarı ve Kongresi, 17-19 Ekim’de gerçekleşen etkinliklerle de göz doldurdu. Yaş almış bireylerin gençlerle buluşmalarına sahne olan atölye çalışmaları, Fuar ve Kongre’ye gelenlerin güzel anılar biriktirmesini sağladı. Keyifli egzersizler, yoga, Thai-chi ile Chi-gong, halk oyunları, yaşlılarda denge, lindy hop, pony club, zuma gold atölyeleri; ziyaretçilerin eğlenirken egzersiz yapmasına da olanak sağladı.  

Keyifli anlar yaşandı

Sanattan hoşlanan yaş almış bireyler de kendi zevklerine göre atölyelerde zaman geçirdi. Ebru sanatının yapıldığı ebru atölyesi, maske yapımı için oluşturulan mask atölyesi sanatseverleri buluşturdu. Torunumla el ele, astroloji, psikodrama, yaratıcı drama atölyeleri fuar ziyaretçileri tarafından ilgiyle karşılanırken, keyifli lezzetler ile sağlıklı içecekler yeni tatlar deneme imkanı sundu. Kuşaklar arası iletişim atölyesinde ise gençler ile yaş almış bireyler kendi dönemlerinde oynadıkları oyunları beraber hayata geçirme fırsatı yakaladı. Bu buluşmadan ortaya renkli görüntüler çıktı. 

Güzelleşerek ayrıldılar

Çeşitli atölyelerdeki etkinliklerle eğlenen kadınlar, “Keyifli Güzelleşelim” atölyesinde de kendilerine bakım yaptırdı. Bir güzellik merkezi gibi hazırlanan “Keyifle Güzelleşelim” atölyesinde cilt bakımını deneyen kadınlar; manikür, pedikür yaptırmayı da unutmadı. Bakımların ardından bir de saçlarına fön çektiren kadınlar fuardan güzelleşmiş şekilde ayrıldı.

Fuar ve Kongre’ye katılan misafirler, son olarak UKEYF Hatırası atölyesinde fotoğraf çektirerek anılarını ölümsüzleştirdi. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bu fırının başında kadınlar var
Bu fırının başında kadınlar var
Yasak kalktı, ölüme meydan okuyan atlayışlar yeniden başladı
Yasak kalktı, ölüme meydan okuyan atlayışlar yeniden başladı