Reklam
Reklam

Uluslararası sempozyum BKM'de başladı

Torbalı Belediyesinin ev sahipliği yaptığı 7. Eski Ev-Yeni Sanat Plastik Sanatlar Sempozyumu, BKM’de düzenlendi. Sergi 30 Kasım’a kadar açık olacak.

Uluslararası sempozyum BKM'de başladı
15 Kasım 2019 - 16:56

7. Eski Ev-Yeni Sanat Plastik Sanatlar Sempozyumu, "Doğa Umursamaz Bizi, Sanat Umursamaz Sizi" başlığıyla, büyük şehirlerin çıkmazlarına, unuttuğu doğa ve doğal kavramına dikkat çekmek amacıyla bugün Torbalı Belediyesi ev sahipliği ile BKM’de sergi açılışı düzenlendi. 30 Kasım’a kadar eserlerin sergileneceği sempozyumda 22 sanatçının ürettiği sergiler yer alıyor. İngiltere, Avusturya, Danimarka, Almanya gibi ülkelerden 11'i yabancı 22 sanatçının eserleri BKM’de sergilenmesiyle ilk gün yoğun ilgi gördü. 

TORBALI BELEDİYESİ EV SAHİPLİĞİ YAPTI

Bugün itibariyle başlayan ve 30 Kasım’a kadar sürecek olan “Uluslarası Eski Ev - Yeni Sanat Plastik Sanatlar Sempozyumu"na Torbalı Belediyesi Kültür Sosyal İşler Müdürü Serkan Tekin, sanatçılar ve çok sayıda konuk katıldı. Sempozyum hakkında bilgi veren Tuncay Topçu, “Uluslararası Eski Ev - Yeni Sanat Plastik Sanatlar Sempozyumu başarılı geçmişi ile gelenekselleşen bir sanat etkinliğine dönüşmüştür. Sempozyum, kaybolan mimari değerleri korumak ve yeniden kullanımında değerlendirmek, sanattan bir şekilde uzak kalan kırsal veya kentsel kitlede evrensel boyutta farkındalık yaratmak, güncel sanatı güncel hayatın içinde yaratmak ve paylaşmak, sanatın ülke içinde homojen dağılımına katkıda bulunmak gibi kültürü doğrudan ilgilendiren hedeflerin sentezinden oluşmuş bir etkinliktir. Bu kapsamda Torbalı Belediyesinin ev sahipliği ile sempozyumumuz 30 Kasım’a kadar burada olacaktır. Herkesin bu sergiyi görmesini isteriz. Ayrıca Torbalı Belediyesi’ne ev sahipliğinden dolayı teşekkürlerimizi sunarız” şeklinde konuştu.  

YORUMLAR

  • 0 Yorum