Reklam
Reklam
Yargıtay’da iki üye koronavirüse yakalandı: Oy kullanıp toplu...
Reklam

Yargıtay'da iki üye koronavirüse yakalandı: Oy kullanıp toplu fotoğraf çektirmişler

Koronavirüsü engellemek için alınan önlemlere ve uyarılara rağmen seçimleri ertelemeyen Yargıtay’da iki üyede enfeksiyon tespit edildi. Koronavirüs testi pozitif çıkan üyenin, seçimde oy kullanıp toplu fotoğraf çekimine de katıldığı öğrenildi

04 Nisan 2020 - 11:22

Türkiye koronavirüs salgını ile mücadele ederken Yargıtay’da görevli iki üyenin de testinin pozitif çıktığı öğrenildi. Hastanede tedavi altında olan bir üyenin, 24 Mart’ta yapılan Yargıtay Başkanlığı seçiminde oy kullandığı ve toplu fotoğrafta yer aldığı ortaya çıktı. Bu durum diğer üyeler arasında endişeye yol açtı.

Cumhuriyet’ten Alican Uludağ’ın haberine göre, koronavirüs salgını ardından Zerrin Güngör’ün emekliye ayrılması nedeniyle Danıştay’da yapılacak başkanlık seçimi salgın nedeniyle ileri tarihe ertelendi. Bu konuda geri adım atmayan tek yargı kurumu ise Yargıtay oldu. İsmail Rüştü Cirit’in yaş haddinden emekliye ayrılması nedeniyle, 24 Mart’ta yani salgının görülmesinden 14 gün sonra başkanlık seçim yapıldı. Oylama sonucunda Yargıtay Başsavcısı Mehmet Akarca, 297 oy alarak Yargıtay Başkanı seçildi. Ancak Yargıtay’daki seçimden 1 hafta sonra, kritik bir ceza dairesinde görev yapan bir üyenin korona testi pozitif çıktı. Yargıtay’da bu olayın rahatsızlığı devam ederken, bu kez de yeni bir vaka haberi geldi.

Seçim günü oy kullanmaya giden ve seçim sonrasında verilen toplu fotoğrafta da yer alan bir ceza dairesi üyesi, seçimden 2 gün sonra korona virüsü testinin pozitif çıkması nedeniyle hastaneye yatırıldı. Bu nedenle seçim günü oy kullanmaya giden ve toplu fotoğrafta yer alan üyeler arasında endişe arttı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Platonik aşk dehşeti: 1 ölü, 3 yaralı
Platonik aşk dehşeti: 1 ölü, 3 yaralı
Stadı dolduran cemaat havadan görüntülendi
Stadı dolduran cemaat havadan görüntülendi