Reklam
Reklam
YKS’ye alınmayan genç yaşamına son verdi
Reklam

YKS’ye alınmayan genç yaşamına son verdi

Diyarbakır’da YKS’ye giren ancak rahatsızlandıktan sonra tekrar sınava alınmayan Ömer Ateş, sınavdan evine döndükten sonra yaşamına son verdi.

29 Haziran 2020 - 19:25

Diyarbakır’da Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) alan yeterlilik testi (AYT)’ye giren ancak rahatsızlandıktan sonra sınava alınmayan Ömer Ateş adlı öğrenci, sınavdan evine döndükten sonra akşam saatlerinde silahla yaşamına son verdi.

Evrensel’den Fırat Topal’ın haberine göre Ateş, Kulp Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Kulp Devlet Hastanesi’nden Diyarbakır’a sevk edilen Ateş’in yolda yaşamını yitirdiği belirtildi.

Ateş’in cenazesi bugün toprağa verilecek.

“Kustuktan sonra sınava alınmadı”

Ateş’in sınava girdikten sonra midesinin bulandığını ve kustuktan sonra da bir daha sınava alınmadığı bilgisini paylaşan Diyarbakır Eğitim Sen 1 No’lu Şube Eş Başkanı Sadrettin Kaya, “Bu yaşanan bizim yıllardır karşı çıktığımız sınav sisteminin bir sonucu. Gençlerin bütün hayatını birkaç saate sığdırılmak istenmesi ciddi bir kaygı ve stres yaratıyor. Görünen o ki bu kaygı gencin üzerinde daha etkili olmuş ve bir kusma olayı yaşanmış” dedi.

“Pandemi koşullarında sınav yapılmamalı”

Pandemi koşullarında sınav yapılmaması gerektiğini ifade eden Kaya “Normalde öğretmenler öğrencilerle ilgilenebilir ama pandemi koşullarında bu mümkün değil. Bu konuda uyarmıştık. Keşke bu gün haklı olmasaydık ve bir gencimiz yaşamını yitirmeseydi. Giden canın telafisi yok. Bunun için bu ülkeyi yönetenler toplumu düşünüp aklıselim hareket etmeli. Bunun sorumlusu bu sistemde ısrar edenler ve uyarılarımızı dikkate almayanlardır. Bu gencimizin yaşamını yitirmesi sınav sisteminin getirdiği bir sonuçtur. Gelecek kaygısı 1-2 saate sığdırılınca gençlerimiz hayatlarının karardığını düşünüyor” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Hırsızlık yaparken yakalandı, 'virüs var' diyerek polisleri uzaklaştırmaya çalıştı
Hırsızlık yaparken yakalandı, 'virüs var' diyerek polisleri...
176 kişinin hayatını kaybettiği Ukrayna uçağıyla ilgili İran'dan yeni açıklama
176 kişinin hayatını kaybettiği Ukrayna uçağıyla ilgili...