Reklam
Reklam
Yoğun bakımdaki ‘şeyh’ için 100 büyükbaş hayvan kestiler
Reklam

Yoğun bakımdaki ‘şeyh’ için 100 büyükbaş hayvan kestiler

Fatih Medreseleri Vakfı, günlerdir yoğun bakımda olan 91 yaşındaki İsmailağa şeyhi Ustaosmanoğlu’nun iyileşmesi için 100 büyükbaş hayvan kesti.

30 Haziran 2020 - 23:42

AKP’ye desteğiyle bilinen İsmailağa cemaatinin “şeyhi Mahmut Ustaosmanoğlu günlerdir yoğun bakımda. Ustaosmanoğlu’nun iyileşmesi için İsmailağa cemaatinin bir kolu olan Fatih Medreseleri Vakfı 100 büyükbaş hayvan kesti.

Oda TV’de yer alan habere göre Türkiye’de 50 kurban, Afrika’da da 50 kurbanın kesildiği öğrenildi. Vakıf tarafından İsmailağa Cemaati mensuplarına gönderilen mesajda, “Efendi Hazretlerimizin sıhhat ve afiyeti için bir insan bedeli olan 100 büyükbaş hayvan kurban edilmesi kararlaştırılmıştır” ifadelerine yer verdi.

Türkiye’de bir kurban bedelinin ortalama 7 bin TL olduğu ileri sürülürken, Afrika’daki bir kurban bedelinin de 5 bin TL olduğu bildirildi. Kurbanların bedellerinin ise Fatih Medreseleri üyeleri ve aileleri tarafından karşılandığı ileri sürüldü.

Vakıftan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Allah’a adanmış bir hayat için 100 büyük baş kurban

Doğumu yeryüzüne müjde ve şeref olan, çocukluğu ve gençliği de dahil bütün hayatını Allah için sarfeden ve hala sarfetmeye devam edeni milyonlarca insanın hafız olmasına, cennet lisanı Arapçayla beraber İslami ilimler öğrenmesine ve her şeyden önemlisi Allah ile tanışmasına vesile olan, Rasulullahsız nefes bile alıp vermeyecek derece sünneti seniyyeyi yaşayan ve yaşatan, binlerce ehli sünnet alim ve Allah dostu tarafından asrımızın Müceddidi seçilen, Sultanımız Mahmut Efendi Hazretlerimizin tam manasıyla sağlık, sıhhat ve afiyetine kavuşmasına bedel olması niyetiyle bütün ihvanımız ve sevenleri adına 100 büyük baş kurban kesiyoruz.

Rabbimizden niyetimizi ve kurbanlarımızı kabul buyurmasını, en kısa zamanda Mahmut Efendi Hazretlerimize tam manasıyla daimi şifalar ikram buyurmasını temenni ediyoruz.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Türkiye’de bugün koronadan 16 kişi öldü, 1086 yeni vaka
Türkiye’de bugün koronadan 16 kişi öldü, 1086 yeni vaka
Seyir halindeki motosikletin üzerinde ayağa kalkıp ölüme meydan okudu
Seyir halindeki motosikletin üzerinde ayağa kalkıp ölüme meydan...