Reklam
Reklam
15 Temmuz paraları yine Meclis gündeminde
Reklam

15 Temmuz paraları yine Meclis gündeminde

CHP’li Sezgin Tanrıkulu, “15 Temmuz Dayanışma Kampanyası” çerçevesinde toplanan paraların akıbetini Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’a sordu

14 Ocak 2020 - 12:46

15 Temmuz darbe girişimini önlemeye çalışırken yaşamını yitirenler ve gazi olanlar için kurulan derneğin üç yılın ardından yapısı ve üyeleri belirlenirken dernek için toplanan milyonlarca liranın akıbeti henüz bilinmiyor. CHP’li Tanrıkulu, toplanan paraların akıbetini Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’a sordu.

CHP’li Tanrıkulu, TBMM Başkanlığı’na sunduğu yazılı soru önergesinde, darbe girişiminin ardından başlatılan “15 Temmuz Dayanışma Kampanyası” çerçevesinde ölenlerin yakınları ve gaziler için toplanan bağışların tutarının ne kadar olduğunu sordu. Tanrıkulu, önergesinde ayrıca şu sorulara yer verdi:

>> “15 Temmuz Dayanışma Kampanyası” çerçevesinde şehit yakınları ve gaziler için toplanan bağışlardan kaç aileye hangi kalemde yardım yapılmıştır?

>> 2016-2019 yılları arasında yıllar bazında 19 Aralık tarihi itibariyle şehit aylığı alan aile sayısı nedir?

>> 2016-2019 yılları arasında yıllar bazında 19 Aralık tarihi itibariyle maaş bağlanan 15 Temmuz Şehidi olan aile sayısı nedir?

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
DEMOKRATİK SEÇİMLERLE OLUŞAN MESLEK ÖRGÜTLERİNİ ŞAKŞAKÇI YAPAMAZSINIZ
DEMOKRATİK SEÇİMLERLE OLUŞAN MESLEK ÖRGÜTLERİNİ ŞAKŞAKÇI...
İYİ Parti'den Bakan Koca'ya zor soru: Kimler rüşvet aldı?
İYİ Parti'den Bakan Koca'ya zor soru: Kimler rüşvet aldı?