Reklam
Reklam
Bu duyurulara dikkat!
Reklam

Bu duyurulara dikkat!

Bornova genelinde 51 toplanma alanı

26 Şubat 2020 - 11:36 - Güncelleme: 26 Şubat 2020 - 12:22

Türkiye ve İran'da deprem hareketliliği sürerken Bornova Belediyesi olası bir depremle ilgili farkındalık çalışmalarına başladı. Bilboardlara ve muhtarlıklara en yakın afet toplanma merkezlerinin haritalarını asan, tüm toplanma alanlarını resmi internet sitesine koyan Bornova  Belediyesi, cumartesi günü çocuklara yönelik deprem etkinliği de tasarladı.

Bornova Belediyesi, son dönemde meydana gelen depremler başta olmak üzere olası afet ve acil durumlar sonrası kullanılmak üzere belirlenen toplanma alanları konusunda vatandaşları bilgilendirmek için önemli bir çalışmaya imza attı. İlçe genelindeki 51 toplanma alanı ile ilgili muhtarlık ofislerinin tümüne bilgilendirici afişler asıldı. Vatandaşların yoğun şekilde bulunduğu alanlardaki duyuru panoları da aynı amaçla kullanıldı. Bornova Belediyesi’nin resmi web sayfası üzerinden de https://bornova.bel.tr/afet-ve-acil-durum-toplanma-alanlari/    

tüm toplanma alanları ile ilgili detaylı bilgilere ulaşılabiliyor.

Deprem ülkesinde yaşıyoruz

Türkiye’nin bir deprem ülkesi olduğunu, İzmir’in de önemli bir fay hattında konumlandığına dikkat çeken Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, “Hiç istemesek de olası afetlere hazırlıklı olmamız gerekiyor. Özellikle büyük kentlerde Afet ve Acil Durum Toplanma Alanları daha da büyük önem taşıyor. Ne yazık ki vatandaşlarımızın bu güvenli alanların nerelerde olduğuna dair bilgisi yok. Bu nedenle ilgili kurumlarla birlikte belirlediğimiz bu alanları belediyemize ait her türlü mecrada ve alanda duyurmaya çalışıyoruz” dedi.

Çocuklara farkındalık eğitimi

Bornova Belediyesi, düzenlediği eğitim ve panellerle de vatandaşları deprem öncesi, deprem anı ve sonrasında yapılacaklarla ilgili olarak bilgilendiriyor. Bu kapsamda 29 Şubat Cumartesi günü çocuklara yönelik olarak Deprem Farkındalık Eğitimi düzenlenecek. Bornova Belediyesi Kültür Merkezi’nde (Nikah Salonu) saat 14.00’de başlayacak eğitimde çocuklara deprem kiti dağıtılacak.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yemen'de çok sayıda sağlık çalışanı Kovid-19 nedeniyle görevini bıraktı
Yemen'de çok sayıda sağlık çalışanı Kovid-19 nedeniyle...
Kavga ettiği kişinin aracını çalıp camını kıran şahıs, serbest bırakıldı
Kavga ettiği kişinin aracını çalıp camını kıran şahıs,...