Reklam
Reklam
CHP’de kongre süreci resmen başladı
Reklam

CHP'de kongre süreci resmen başladı

MYK’da belirlenen kongre takvimine göre bugün CHP Genel Merkezi, muhtarlık esasına göre tanzim edilmiş Üye Çizelgeleri hazırlanmaya başlayacak ve yaklaşık 8 ay sürecek maraton start alacak.

14 Ekim 2019 - 12:17 - Güncelleme: 14 Ekim 2019 - 13:06

MYK’da belirlenen kongre takvimine göre bugün CHP Genel Merkezi, muhtarlık esasına göre tanzim edilmiş ‘Üye Çizelgeleri’ hazırlanmaya başlayacak. 15 Ekim Salı günü ise muhtarlık esasına göre tanzim edilmiş Üye Çizelgeleri Genel Sekreterlik tarafından CHP İl ve İlçe Başkanlıklarına gönderilmeye başlanacak.

21 Ekim Pazartesi günü de Üye Çizelgeleri İlçe Başkanlıklarında askıya çıkarılacak ve itiraz süresi resmen başlayacak.

İTİRAZLAR KARARA BAĞLANACAK

Üye çizelgeleri bir hafta askıda alacak ve 27 Ekim tarihinde üye çizelgelerine son kez itiraz edilebilecek. 29 Ekim tarihlerinde ise İlçe Yönetim Kurulları üye çizelgelerine yapılan itirazları karara bağlayacak.

27 OCAK İLÇELER BİTECEK

MYK’nın belirlediği takvime göre, 8 Kasım 2019 tarihinde İlçe Kongresi Delege Seçimleri başlayacak. İlçe Kongreleri Delege seçimleri 1 Aralık tarihinde son bulacak. İtiraz sürecinin tamamlanmasının ardından 14 Aralık 2019 tarihinde ise ilçe kongreleri başlayacak. 13 günlük maratonun ardından 27 Ocak 2020 tarihinde ilçe kongreleri tamamlanacak.

İL KONGRELERİ 2 MART’TA SON BULACAK 

3 Şubat 2020 Pazartesi günü ise İl Kongreleri resmen başlayacak. Yaklaşık 1 aylık maratonun ardından il kongreleri 2 Mart 2020 Pazartesi tamamlanacak ve itiraz süreci başlayacak.

PM KURULTAY TARİHİNİ İLAN EDECEK

İl kongrelerinin de tamamlanmasının ardından mart ayı içerisinde Parti Meclisi (PM) toplanarak 37’inci Olağan Kurultayın yapılacağı yeri ve tarihi ilan edecek. Bir aksilik yaşanmazsa Olağan Kurultayın 2020’nin nisan ayının ikinci haftasında yapılması bekleniyor

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Hırsızlar bu kez kapıdan değil çatıdan girdi
Hırsızlar bu kez kapıdan değil çatıdan girdi
Artvin’de yılanların dansı saniye saniye görüntülendi
Artvin’de yılanların dansı saniye saniye görüntülendi