Reklam
Reklam
Dilipak: Vicdanımızdaki zonklamayı durdurmak için süslü camiler...

Dilipak: Vicdanımızdaki zonklamayı durdurmak için süslü camiler aslında iyi bir narkoz etkisi yapıyor

Kindar ve cahil bir nesille karşı karşıya kaldıklarını ifade eden Dilipak, “Varacağımız yer burası olmaması gerekirdi” dedi

08 Aralık 2019 - 10:49

Akit yazarı Abdurrahman Dilipak, camilere yönelik görüşlerini paylaşırken, “Vicdanımızdaki zonklamayı durdurmak için süslü camiler aslında iyi bir narkoz etkisi yapıyor” dedi. Akit yazarı, “Namaz saatlerinde sesi güzel müezzinler ya da merkezi sistemden gürül gürül ezanlar okunuyor ya, bu yetiyor” yorumunu yaptı.

Dilipak, “Varacağımız yer burası olmaması gerekirdi” ifadesini kullanarak, “Maalesef dindar değil kindar ve cahil, hedonist, bir nesille karşı karşıya kaldık” dedi.

“Dullar, yetimler, yurtlarından çıkarılanlar, yolda kalanlar için cami bir sığınak mı?” diye soran Dilipak, “Biz, bunlar devlet izin vermiyor diye olmuyor zannediyorduk, meğerse tek gerçek bu değilmiş. Bizim çok da umurumuzda değilmiş. İktidar bize geçince gördük bunu” görüşünü savundu.

Akit’te “Sekülerleşme ve sonrası” başlığıyla bir yazı kaleme alan Dilipak, “Başörtüler başta kalsa da içinde o vaad ettiğimiz, talep ettiğimiz, hayalini kurduğumuz şeyler konusunda para ve makam ele geçince unutuverdik birçok şeyi” diyerek şu ifadeyi kullandı:

Yokken kolay vaad ediyorduk, artık var ve vaad etmek o kadar kolay değil… Olmayan şeyi paylaşmak kolaydı.

Dilipak süslü camilerin narkoz etkisi yaptığını öne sürerek şunları yazdı:

Vicdanımızdaki zonklamayı durdurmak için süslü camiler aslında iyi bir narkoz etkisi yapıyor. Namaz saatlerinde sesi güzel müezzinler ya da merkezi sistemden gürül gürül ezanlar okunuyor ya, bu yetiyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
MHP'nin İYİ Parti'ye yaptığı
MHP'nin İYİ Parti'ye yaptığı "Eve Dön" çağrısı Muğla'da...
İzmir İl Başkanı Sürekli’den AK Parti’nin 19. kuruluş yıl dönümü mesajı
İzmir İl Başkanı Sürekli’den AK Parti’nin 19. kuruluş yıl...