Reklam
Reklam
Reklam

Kılıçdaroğlu Marmaris'te: Buraya bir yönetimin beceriksizliğini herkes görsün diye geldim

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Marmaris’te yangın bölgesindeki incelemelerinin ardından Armutalan bölgesinde yaptığı açıklamalarda AKP iktidarına yönelik sert eleştirilerde bulundu.

Kılıçdaroğlu Marmaris'te: Buraya bir yönetimin beceriksizliğini herkes görsün diye geldim
22 Haziran 2022 - 23:01

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, yangınla mücadele eden Marmaris’i ziyaret etti.

    Kılıçdaroğlu, ”Çağrıda bulunduk. Neden zamanında önlem alınmıyor. İktidar bunu neden seyrediyor? Önlem alacaklarını ifade ettiler. Hayatımda bu kadar beceriksiz bir yönetim görmedim. Orman yangını olacağını herkes biliyor. Ne olacakmış? Gece görüşü olan uçak 2 Temmuz’da gelecekmiş. Buraya bir yönetimin beceriksizliğini herkes görsün diye geldim” dedi.

    Kılıçdaroğlu şöyle devam etti:

    • “Efendim ne olacakmış? 2 Temmuz’dan sonra gece görüşü olan uçaklar gelecekmiş. Yahu 2 Temmuz’a kadar biz ormanların yanmasını seyredecek miyiz? Nasıl bir yönetim, nasıl anlayış nasıl bir öngörüdür anlamış değilim. Ya buraya özellikle geldim. Bir yönetimin beceriksizliğini bütün dünya görsün diye geldim. Ya ağaca da mı acımıyorsunuz? Oradaki kurda kuşa, kaplumbağalara karıncalara da mı acımıyorsunuz? Neden önlem almadınız? 5’li çeteye gelince 10 dakikada ihale biter. Dünyanın parasını verirler, ihale bitmiştir derler.”

    YORUMLAR

    • 0 Yorum