Reklam
Reklam
Reklam

Kılıçdaroğlu'ndan 'Marmaris' tepkisi: "Bunların yatacak yeri yok!"

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Marmaris'teki yangına ilişkin "Geçen yıl ormanlarımız yandı. Hâlâ 'gece görüşlü helikopter alalım mı almayalım mı?' Ya 1 yıl geçti. Bunların yatacak yeri yok" dedi.

Kılıçdaroğlu'ndan 'Marmaris' tepkisi: "Bunların yatacak yeri yok!"
22 Haziran 2022 - 19:56

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin Toplu Açılış Töreni'nde konuştu. Kılıçdaroğlu, "Marmaris'te ormanlarımız yanıyor. Emin olun hayatımda bu kadar beceriksiz bir iktidar görmedim. Geçen seneki beceriksizliklerini aynen sürdürüyorlar. Halen gece görüşlü helikopter alamıyorlar mı? Geçen sene de ormanlar yandı bu yılda yanıyor. Hala gece gelişi helikopter konuşuyoruz. Koca bir yıl geçti aradan. 27 yıldır kamuda çalıştım. Başbakanlar, bürokratlar vardı. Yangın çıkacak diye hazırlık yaptıklarını biliyorum.  Bunların yatacak yeri yok" dedi.

Kılıçdaroğlu, slogan atan gençlere, “Beni dikkatle dinleyin” diyerek konuşmasına başladı. Açılışını yaptığı Tekstil Park alanına daha önceden de gelip gezdiğini belirten Kılıçdaroğlu, “Sizin seçtiğiniz belediye başkanı Özlem Çerçioğlu ‘burası beton yığını mı olmalı, yoksa yeşil alan mı olmalı?’ diye sizlere sordu. Bir kentin ağaçlara, kuşlara, o ağaçların altında oynayan çocuklara ve oturan yaşlılara ihtiyacı var. Aydın’da CHP’li bir belediyenin ne yaptığını en iyi Aydınlılar biliyor. Belediye Başkanımız Özlem Hanım ‘sizin paralarınız ile burayı aldık, burası Aydınlıların’ dedi. Buraya çok daha farklı şeyler yapılabilirdi. Özlem Hanım Aydın’ı ve Aydınlıları düşündü. Size hizmet etmek için gerekeni yapıyor. Türkiye’nin de böyle yönetilmesini istiyorsanız, en verimli alanlarının beton yığınlarına dönüşmesini istemiyorsanız bize katılacaksınız." dedi.

"BU DÜZENİ NE OLURSA OLSUN MUTLAKA BERABER DEĞİŞTİRECEĞİZ"

Türkiye’nin önünde ciddi engellerin olduğunu iddia eden Kılıçdaroğlu, “Sakın moralinizi bozmayın. Bugün olur, yarın olur bir şekilde sandık önünüze gelecek. Elinizi vicdanınıza koyup oyunuzu öyle kullanın. Sakın moralinizi bozmayın. Çocuklarımız için, gençlerimiz için, herkesin hakkı ve hukukunun teslim edildiği bir yönetim için oy kullanın. Açlığın boyutları Birleşmiş Milletler raporlarına yansıdı. Türkiye bunu hak etmiyor. Tek adam rejimini kabul etmiyoruz. Bu düzeni ne olursa olsun mutlaka beraber değiştireceğiz. Gözümüzü korkutmaya tazminat davaları açmaya çalışıyorlar. Ne yaparlarsa yapsınlar güvendiğim tek şey bu ülkenin halkıdır. Hiçbir gücün karşısında asla eğilmeyeceğiz. Bunu bilmenizi istiyorum” diye konuştu.

"ÇİFTÇİ PERİŞAN HALDE"

Konuşmasında çiftçilere de değinen Kılıçdaroğlu, “Çiftçinin durumunu biliyorum. Her şeyde fiyatlar yükseldi. Hepsi perişan halde. Yemin olsun Amerika’da aldıkları çiftliğin paralarının tamamını Türkiye’ye getirip sizler için, ülke halkı için harcayacağız” dedi. Millet ittifakından da söz eden Kılıçdaroğlu, “Elbette her birimiz ayrı partiyiz. Ama hepimiz adalet, demokrasi, halka hesap verme konusunda, Türkiye’nin yeniden inşa edilmesi için bir araya geldik. Türkiye Cumhuriyeti’nin ikinci yüz yılında Cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandıracağız. Güzel bir Türkiye’yi beraber inşa edeceğiz. Kimsenin yokluk çekmediği bir Türkiye’yi inşa etmek için bir araya geleceğiz. Emeğimiz ile, alın teri ile başkalarına muhtaç olmadan kendi onurumuzla, birikimlerimize güzel Türkiye’yi yeniden inşa edeceğiz. Bundan emin olun” diye konuştu.Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’ndan övgüyle söz eden CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “Aydın Büyükşehir Belediyemiz ne yapıyorsa ülkenin diğer şehirlerinde de aynısını yapacağız. Neresi olursa olsun bizim iktidarımız; halkın, adaletin, kadın erkek eşitliliğinin, çiftçinin asla zarar etmediği, hakkın, hukukun ve adaletin savunulduğu bir iktidar olacak. Demokrasi istiyorsanız, insan haklarını istiyorsanız, bizim dışındaki canlıların hakkını hukukunu savunmak istiyorsanız, bize katılın. Bize katılın ki nehirler gibi çağlayalım, demokrasiyi ikinci yüzyılda taçlandıralım. Herkesin düşüncesini ifade ettiği bir Türkiye’yi yeniden kuralım” ifadelerini kullandı.

Programın sonunda Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na büyük bir nazar boncuğu hediye ederken, protokol üyeleri ile açılış kurdelesi kesildi. Tekstil Parkı’nın açılış törenine; CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, genel başkan yardımcıları, CHP’li belediye başkanları, muhtarlar, sivil toplum örgütü temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.


YORUMLAR

  • 0 Yorum