Reklam
Reklam
Narlıdere’de, can dostlara özel protokol!

Narlıdere’de, can dostlara özel protokol!

08 Temmuz 2020 - 12:06

Sahipsiz sokak hayvanlarının bakımı ve beslenmesi konusunda ortak çalışmalar yürüten Narlıdere Belediyesi ve Narlıdere Kent Konseyi, ilçede bulunan veteriner klinikleri ile protokol imzaladı. Protokol kapsamında, sahipsiz kediler kliniklerce ücretsiz kısırlaştırılacak, aşı ve tedavileri eksiksiz yapılacak. Başkan Ali Engin “Can dostlarımızı sahipsiz bırakmıyoruz” dedi.

SOKAK KEDİLERİNE MİKROÇİP
Sokak canlarının bakımı ve tedavisi alanında çalışmalar yürüten Narlıdere Belediyesi; Narlıdere Kent Konseyi ve ilçede faaliyet yürüten 6 özel veteriner kliniği ile protokol imzaladı. Sahipsiz can dostların popülasyonun kontrolü ve farkındalığın arttırılması için imzanlanan protokolde, Narlıdere Kent Konseyi, klinikler ile  randevuları koordineli şekilde organize edecek, her hafta bir klinik 1 adet sahipsiz kedinin kısırlaştırma ve aşı işlemlerini ücretsiz yapacak. Kısırlaştırılan kedilere Narlıdere Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından mikroçip takılarak sisteme kaydedilip takibi yapılacak.
“CAN DOSTLAR BİZE EMANET”
Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin “Bizler Narlıdere Belediyesi olarak her zaman sokak canlarının yanında oluyoruz ve bu kapsamda Kent Konseyimiz ve 6 veteriner kliniğimizle protokolü imzaladık. Farkındalığı arttırmak ve can dostların bakım ve tedavisi için örnek teşkil edecek bir protokol oldu. Tüm taraflarımız için hayırlı olsun” dedi. Narlıdere Kent Konseyi Başkanı Hüseyin Şimşek “Sokak hayvanları için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Parti kurmaya hazırlandığı belirtilen İnce'ye teklif
Parti kurmaya hazırlandığı belirtilen İnce'ye teklif
Arda Turan 9 yıl sonra Galatasaray'a geri döndü
Arda Turan 9 yıl sonra Galatasaray'a geri döndü