Reklam
Özdağ erken seçimin tarihini verdi, Ak Parti’nin alacağı oyu...
Reklam

Özdağ erken seçimin tarihini verdi, Ak Parti'nin alacağı oyu açıkladı

Gelecek Partili Selçuk Özdağ, “4 ile 9 arasında bir oyumuz olduğu söyleniyor. AK Parti 30 civarlarında. AK Parti’nin oy kaybettiğini görüyoruz” dedi. Erken seçim iddiasında bulunan Özdağ, “2021’in Mayıs’ında veya Kasım’ında seçim var” dedi.

10 Şubat 2020 - 04:04 - Güncelleme: 10 Şubat 2020 - 12:59

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, yapılan anketlere ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

AKP’nin oy oranına ilişkin konuşan Özdağ, “Anketler 40’ın altında diyorlar, 35 civarında 38 civarında gösteriyor. 30 civarlarında olduğunu tahmin ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Tarafsız Haber Ajansı’nın aktardığı habere göre, erken seçim iddiasında bulunan Özdağ, “2021’in Mayıs’ında veya Kasım’ında seçim var” dedi. Özdağ, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne ilişkin, “Bu sistem Türkiye’deki krizlerin başlangıç noktasıdır” diye konuştu.

“Anketlerin objektifliği soru işareti”

Özdağ’ın açıklamaları şöyle:

“Şu an anketler açıklanıyor ama bu anketlerin ne kadar objektif olduğu soru işareti. Çünkü bu anketleri kimin yaptırdığı önemli, kim yaptırıyor, hangi niyetle yapılıyor? Bize şey yapılanlar da ‘iki’ ile çarpmak lazım, ‘üç’ ile çarpmak lazım. Çünkü vatandaş hala korkuyor, çekiniyor. Vatandaş bir evinde korkmuyor, bir de sandıkta korkmuyor. Evinde korkmadığını şundan gösterdi; Fox TV’ye çıktı izlenme rekoru kırdı Sayın Davutoğlu’nun o programı, birinci oldu, demek ki insanlar evinde siyasi düşüncelerini söylerken korkmuyorlar ama sandıkta da korkmuyor insanlar bunu da 31 Mart ve 23 Haziran’da gördük.

“oyumuz 4 ile 9 arasında”

“Bize şu an 4 ile 9 arasında bir oyumuz olduğu söyleniyor çeşitli anket firmalarından. İktidara yakın firmalar farklı söylüyorlar ama bizim de tahminimiz, biz şu an 6-7 civarında bir oy potansiyeli gözüküyor daha teşkilatlarımız tamamlanmadan. Türkiye’de henüz daha bazıları Gelecek Partisi’nin kurulduğunu bile bilmiyor.

Biz tüm seçmenin oyuna talibiz. Bu oy yüzdesini şimdilik bir şey söylemek mümkün değil ama biz çok ciddi şekilde konuşuluyoruz. Millet bir arayış içerisinde, AK Parti’nin oy kaybettiğini görüyoruz. Ve kaybedilen her oy Gelecek Partisinin oyu. Diğer partiler de oy kaybediyor, onların da kaybedilen her oyu Gelecek Partisinin oyu. Biz her partiden de oy alıyoruz. Onu gözlemliyoruz.En çok AK Parti, sonra HDP, sonra MHP’den oy alıyoruz.”

“En çok AK Parti’den oy alıyoruz”

AKP’nin oyuna ilişkin de Özdağ, şunları söyledi:

“Anketler 40’ın altında diyorlar, 35 civarında 38 civarında gösteriyor. 30 civarlarında olduğunu tahmin ediyoruz. Bize gelen anketler de var, vatandaşın nabzını da tutuyoruz, konuşuluyor da. Anketlere de baktığımız zaman da bunu gözlemliyoruz.

AK Parti oy kaybediyor, MHP oy kaybediyor, HDP oy kaybediyor, bir yandan AK Parti’li seçmen bir diğer yandan kerhen HDP’ye giden seçmen bir diğer yandan da kerhen MHP’de duran seçmen yavaş yavaş Gelecek Partisini tercih etmeye başladılar.”

Erken seçim için tarih verdi

Erken seçim iddiasında bulunan ve tarih veren Özdağ, şöyle dedi:

“2021’in Mayıs’ında veya Kasım’ında seçim var. Götüremezler, gidemezler, yönetemezler, Türkiye büyük bir kriz ile baş başa. En büyük krizde bugün Türkiye’de Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemidir. Bu sistem Türkiye’deki krizlerin başlangıç noktasıdır.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Aytaç Yalman'ın eşi de hayatını kaybetti
Aytaç Yalman'ın eşi de hayatını kaybetti
İmamoğlu'na gönderilen tehdit e-postası için başsavcılıktan açıklama: 30 Mart'ta yakalanması için talimat verildi
İmamoğlu'na gönderilen tehdit e-postası için başsavcılıktan...