Reklam
Reklam
Alp ÖZDEMİR

Alp ÖZDEMİR

[email protected]

AKDENİZ GENÇLİK FESTİVALİ İZMİR'E YAKIŞMAZ MI ?

12 Mayıs 2020 - 20:00

Tüm dünyada ve ülkemizde  covid-19 salgınından dolayı kaynaklanan pandemi dönemi nüfus yoğunluğunun yoğun bulunduğu İstanbul, Ankara ve İzmir’de devam ediyor. 0-20 yaş, 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı bulunanların sokağa çıkma kısıtlaması devam ediyor.

Hükümetin hayata geçirdiği bir çok ekonomik ve sosyal destek paketlerinin yanı sıra Cumhuriyet Halk Parti’li Büyükşehir, il ve ilçe belediye başkanlarının hayata geçirdiği bir çok proje gündem yaratmaya devam ediyor. Özellikle Ankara’da Mahsur Yavaş, İstanbul’da Ekrem İmamoğlu ve İzmir’de Tunç Soyer’in pandemi döneminde yapmış olduğu projeler halkın büyük takdirini toplamakta.

İstanbul’da Ekrem İmamoğlu’nun “Askıda Fatura” , Ankara’da Mahsur Yavaş’ın “İyilik Hastalıktan Daha Bulaşıcıdır”  ve İzmir’de Tunç Soyer’in “İzmir Dayanışması” gibi    kampanyalar hayırsever vatandaşların büyük ilgisi ile karşılaştı.

Yine bir çok hizmet projesinin hayata geçirildi bu dönemde öyle bir yıldızı parlayan bir isim varki Çiğli’de olduğu kadar İzmir’de ve hatta Türkiye’de yapmış olduğu projelerle büyük takdir toplayan Çiğli Belediyesi’nin genç başkanı Utku Gümrükçü’den bahsetmek istiyorum. Pandemi döneminin en başında hastanelere destek olmak için hızlı bir şekilde maske üretimine başlayan, yine pimaş su borularından siperlik üreten, Çiğli’nin caddelerini, sokaklarını ve  mahallelerini giydiği postallar ile çalışma arkadaşları ile birlikte dezenfekte eden, Çiftçilerin tarlalarını süren ve son olarak kendi özkaynakları ile solunum cihazları üreten Utku başkanı canı gönülden tebrik etmek istiyorum.

Utku Gümrükçü Türkiye’de dünyada başlayan yeni siyaset akımının en büyük temsilcilerinden bir tanesi. İleride bu yükselişi ile  Cumhuriyet Halk Partisi ve Türkiye için sembol isimlerden bir tanesi olma yolunda emin adımlarla hızla ilerliyor. İzmir’de hemen hemen tüm ilçe belediye başkanlarının yapmış oldukları çalışmalar önemli ancak Utku başkan ve ekibinin çalışmaları Çiğli’de ve İzmir’de olumlu tepki ile karşılanıyor.

AKDENİZ GENÇLİK FESTİVALİ İZMİR’E YAKIŞMAZ MI ?

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer geçirmiş olduğu başarılı seçim kampanyası döneminde İzmirlilerin gönüllerini fethetmişti. Halkın Bakkalı, yerelde kalkınma, üretici pazarı, göreve geldikten sonra makam aracı olarak bisikleti kullanması olumlu tepki ile karşılanmıştı. Özellikle seçim döneminde ‘İzmir’i Akdeniz’de Kültür Sanat Başkenti’ yapacağım sözü geride bıraktığımız 1 yıl 2 aylık dönemde ne yazık ki hayata geçirilemedi. Düşünsenize pandemi dönemi sonrası İzmir’de bir festival olduğunu, sokaklarda Akdeniz ülkelerinden gelen genç sanatçıların açık hava atölye çalışmaları, müzisyenlerin İzmir’in caddelerinde, sokaklarında ve kordonda yükselen nota sesleri. Hele ki bunu 19 Mayıs 2021 tarihi haftasında İzmir’de gerçekleştirseniz. Dünyada  İzmir markasını hep beraber bu tip projeler ile yaratmaz mıyız?

YORUMLAR

  • 0 Yorum