Reklam
Reklam
Alp ÖZDEMİR

Alp ÖZDEMİR

[email protected]

DİP DALGA SONUNDA GELDİ

24 Haziran 2019 - 09:11 - Güncelleme: 24 Haziran 2019 - 14:35

17 senelik AK Parti iktidarı döneminin son 2-3 yılında toplumda hep bir dip dalga söylentisi dolanıp duruyordu. Beklenen dip dalgası sonunda geldi. İlk kez bir aday AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayip Erdoğan’ın aktif olarak seçim kampanyasına katıldığı yerel seçimlerde 2 kez yenilgiye uğrattı.

Özellikle geçtiğimiz Cumhurbaşkanlığı seçiminden sonra “Adam Kazandı” mesajı herkesin hafızalarında. Millet İttifakı’nın ortaklarına, o gün Cumhurbaşkanı’nın aktif olarak seçim kampanyasına katılacağı seçimlerde Beylikdüzü Belediye Başkanı Sayın Ekrem İmamoğlu’u 2 kez zafer kazanacak deseydik hiçbiri buna inanmazdı. Ama rüya gerçek oldu.       

İstanbul seçimini yaptı ve Millet İttifakı adayı Ekrem İmamoğlu’nu 800bin aşkın oy fark ile yeniden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olarak seçti. Millet İttifakı bu seçimlerde adeta bir demokrasi destanı yazdı.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun "Adalet Yürüyüşü" ile başlattığı haraket önce 31 Mart Yerel Seçimleri'nde sonra 23 Haziran’da tekrarlanan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimlerinde meyvesini aldı. Sandığa gitmekten vazgeçen seçmenin umutlarını geri kazandırdı.

Türkiye’de İstanbul Seçimlerinden sonra artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Bu seçimlerde görüldü ki günümüzde toplumu ayrıştırıcı söylemler seçmende karşılığını bulmuyor. Seçimlerden sonra liderlerin vermiş olduğu mesajlarda uzlaşmacı yönde olduğunu görmekteyiz. Artık bundan sonra Türkiye’de “Herşey Çok Güzel Olacak”.

YORUMLAR

  • 0 Yorum