Reklam
Reklam
Reklam
Alp ÖZDEMİR

Alp ÖZDEMİR

[email protected]

Nasıl covid oldum?

29 Nisan 2021 - 09:53

Yeni Koronavirüs Hastalığı (COVID-19), ilk olarak Çin’in Vuhan Eyaleti’nde 2019 yılı Aralık ayının sonlarında solunum yolu belirtileri (ateş, öksürük, nefes darlığı) gelişen bir grup hastada yapılan araştırmalar sonucunda 13 Ocak 2020’de tanımlanan bir virüstür.

Türkiye’de şuana kadar resmi rakamlar ile 4 milyon 750 bin kişi hastalığa yakalanmış, 39.398 kişi ne yazık ki covid nedeniyle vefat etmiştir.

Gelelim ben nasıl covid oldum?

Virüs’ün nereden nasıl geldiğini ailecek anlamadık. Belirtiler ortaya çıktıkça covid olduğumuzu anlayıp hastaneye başvurduk. Sonuç ben, annem, babam  ve kardeşim covid pozitiftik.

Hastaneye başvurmadan önce ilk belirti kendini halsizlik ile gösterdi. Ertesi gün hafif boğaz ağrısı ve sırt ağrısı ile uyandım hala covid olduğumu kendime konduramıyordum. Sonrasında hafif nezle, koku kaybı olunca ve saydığım belirtiler tüm aile fertlerinde başlayınca hastanenin yolunu tuttuk. İlk bir hafta bize verilen parol, favimol ( meşhur ilk gün 12 saate bir 8 er tablet içilen ilaç) c,d vitamini ve coraspini kullandık. 7. günde belirtiler bende kaybolmuş, babam, annem ve kardeşimde hastalık giderek ilerlediğini farkettik ve hastanenin acil servisine başvurduk. Babamın ak çiğerlerinde tümüyle covid salınımı tespit edildi. Covid zatüresi teşhisi ile hastaneye yatışına karar verildi. Annem ve kardeşimde de yine covid zatüresi tespit edildi ve ek ilaçlar verilerek evde tedavi süreci devam etti. Bu süreçte arayan soran tüm  yakın dostlarımıza ve ailemize teşekkürlerimi bir kez daha yazım aracılığı ile iletmek istiyorum. 

ETKİNLİK SEKTÖRÜ 15 AYDIR KAPALI

Yaklaşık 1,5 yıldır normal hayatımızı sekteye uğratan bu hastalık ekonomiyede ciddi zararlar vermektedir. Tüm sektörlerde olduğu gibi özellikle 15 aydır kapalı olan “ Etkinlik Sektörü ve Bileşenleri” hükümetten  yeni ekonomik adımları sabırsızlıkla  bekliyor. 

“Tencerenin düşürmeyeceği hükümet yoktur! Kaynamayan tencere her iktidarı götürür!” 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • M. Olcay Nalbantoğlu
    1 yıl önce
    Geçmiş olsun sayın Özdemir. Siz ve tüm aileniz inşallah tez zamanda sağlığınıza kavuşursunuz.