Reklam
Reklam
Alp ÖZDEMİR

Alp ÖZDEMİR

[email protected]

#MÜZİĞESESVER

17 Eylül 2020 - 14:36

Ülkemiz ve dünya covid 19 salgını sonrası pandemi döneminde zorlu bir süreçten geçiyor. Bu süreçte en çok etkilenende sanatçılar ve müzisyenler oldu. Pandemi sürecinde ilk kapatılan ve en son açılan sektör sanat sektörü oldu. Yalnızca 2 aylık süreçte gelir elden sanatçılar önümüzdeki yaz ve bahar aylarına kadar bu kazançları ile geçimini devam ettirme tehlikesi ile karşı karşıya.

Dün yüzbinlerce sanatçı #müziğesesver hashtag’i ile bir kampanya başlattı. Ünlü sanatçıların destek verdiği kampanya kısa sürede sosyal medyada en çok konuşulan konu oldu.

Özellikle bu zorlu süreçte yerelde hiç bir sosyal güvencesi olmayan sanatçıları desteklemek adına İzmir’in sanatsever Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Tunç Soyer’e ve belediye bürokratlarımıza sesleniyorum gelin Türkiye’ye örnek olacak “ Online Sanat İzmir” projesini tüm kültür üreticileri ve sanatçılar ile birlikte hayata geçirelim.

Yerel sanatçılar ile gerçekleştirilecek online konserler, online koro çalışmaları, online sanat atölyeleri, online tiyatro gösterileri, online panel ve söyleşiler ve benzeri etkinlikler zorlu bir süreç geçiren tüm sanatçılara yeni bir umut ışığı olacaktır.

Tüm sanatçılara sesleniyorum gelin Tunç başkanımız öncülüğünde İzmir’de yenilikçi bir kültür sanat çalışması yapalım.

“Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir. - Mustafa Kemal Atatürk”

YORUMLAR

  • 0 Yorum