Reklam
Reklam
Adalet Kime Lazım?
Reklam
Adem NAKÇI

Adem NAKÇI

Adalet Kime Lazım?

25 Eylül 2017 - 17:15 - Güncelleme: 25 Eylül 2017 - 17:32

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 6 Nisan Referandumu sonrası başlattığı “Adalet Yürüyüşü” sonrası parti içinde çok şeyin değişeceğini bekleyenlere “Fazla ümitvar olmayın” demiştim. Delege seçimlerinin devam ettiği şu ana kadar “Adalet Yürüyüşü”nün partiye zerre katkı koymadığını hatta bazı ilçelerde var olan demokratik yapıyı daha da geri götürdüğünü gördük. Bu geri gidişe ahde vefa konusunda sınıfta kalınmayı da eklemek lazım.

Bu süreçte İl Başkanı Asuman Ali Güven’in özellikle Güzelbahçe ve Karabağlar’da yapılan seçimlerde yaşanılanlara karşı suskunluğu kabul edilir bir durum değil. Karşıyaka delege seçimlerinde net tavır gösteren ve il yönetim kurulu toplantısında cansiperane taraf olduklarını savunan Güven’in Güzelbahçe’de rakip tarafı desteklediği için alkollü mekanların kullandığı tuvalete akşam mesaisi görevlisi olarak atanan genç anne Mine Bilir Şahin’in durumuna, Çiğli'deki gergin seçimlere ve Karabağlarda kendi il yöneticileri ve ilçe yöneticilerinin yaptığı haksız seçimlere ve delege üzerinde uyguladığı baskılara maalesef sessiz kalmıştır. Kendi liderinin adalet mücadelesine bu tavrı ile gölge düşürmüştür. Allahtan partide Eğitim Sekreteri Yücel Özen var da Ak Partililere muhalefet ediyor. Kemalpaşa'da Belediye Başkanı Arif Uğurlu'nun CHP'li Belediyelerin ikram araçlarını kovması nedeniyle kendisinin bile terk ettiği Yörük Şenliği'nde bile ses çıkarmayan Güven'i Özen açıklamaları ile tolere etmiştir.

Nerdeyse tüm ilçelerde delege seçimleri ile ilgili itirazlar isyan safhasına gelmişken ve adalet naraları atılırken maalesef Güven sessiz kalmıştır. Kendi partilisinin adalet çağrısına sessiz kalan CHP İzmir Örgütü Ak Parti'nin uygulamalarına karşı adalet isteklerinde. "Önce kendi partinde adaleti sağla" denilmesi halinde verecek cevap bulamaz.

GENEL BAŞKANA HAKARET DİSİPLİN SUÇU DEĞİL Mİ?

Delege seçimlerinde en fazla tartışmanın yaşandığı bölge olan Karabağlar'da il ve ilçe yöneticilerinin sandıra müdahalesi ve adaletsiz seçim yapmasına üyenin daveti üzerine gelen Karabağlar Belediye Meclis üyesi Vahap Batuhan ve kurultay delegesi olan yeğeni Abdurrahman Batuhan apar topar tedbirli olarak "PARTİDEN İHRAÇ" istemiyle disipline gönderildi.

Aynı yönetim 9 şahide ve 16-08-2017 tarih ve 2017/201 sayı ile aldığı dilekçede başta CHP Genel Başkan'ı Kemal Kılıçdaroğlu olmak üzere Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, İzmir Milletvekilleri Tuncay Özkan ve Tacettin Bayır, İstanbul Milletvekilleri Barış Yarkadaş ve Kadir Enis Berberoğlu'na hakaret eden Bülent Şençiftçi ile ilgili şikayetin üzerinden bir ayı geçmesine rağmen işlem yapmamıştır.

Karabağ'lar CHP İlçe Başkan'ı Ali İhsan Yıldız ve şürekasının şikayeti devreye sokmamalarından daha vahimi işlem yapmadıkları Şençiftçi'nin Üçkuyular Mahallesi'nde yapılan delege seçimlerinde çıkardığı listeye tüm güçleri ile destek olmalarıdır.

Küçük olsun benim olsun mantığındaki hareket etmek adına kendi Genel Başkan'ına hakaret edilmesini yok sayan bu anlayışın CHP'ye vereceği bir şey yoktur. Bu anlayış parti tabanının iktidar beklentisini karşılayamaz.

Unutmayın adalet bir gün herkese lazım olur!...

GönderMe1: Parti tabanı bu mantıkla CHP'yi yüzde 25 bandını geçirtilmemesinin hesabını sandıkta soracak. Bunun için hazırlıklar başlamış durumda. Görünen o ki parti tabanı bu anlayıştaki tavana dürte dürte CHPliliği öğretecektir.

GönderMe2: Güzelbahçe'deki tuvalet sürgününün ardından DİSK'in yaptığı çağrıya TÜRK-İŞ'in Belediye Başkan'ı Mustafa İnce'ye destek vererek karşı hamlesi bence manidar. Belediye Başkanı Mustafa İnce'nin partisini sendikalara malzeme yapması önümüzdeki dönemde onarılmaz yaralar verecektir.

GönderMe3: Görünen o ki delege seçimleri sonrası bazı belediye başkanlarını destek verdiği mevcut ilçe başkanlarını ıskartaya çıkartmak zorunda bırakacak. Zira koltuk sevdası yüzünden isimleri ciddi tepki toplamış durumda.

GönderMe4: İzmir siyasetinin önümüzdeki dönem spor üzerinden dizayn edileceği ortaya çıktı. Özellikle Göztepe üzerinden ciddi bir savaş yapılacak gibi. Umarım bu tribünleri bölüp başarılı giden Göztepe'ye darbe vurmaz
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar