Reklam
Reklam
CHP'ye 7'nci ok şart!..
Reklam
Adem NAKÇI

Adem NAKÇI

CHP'ye 7'nci ok şart!..

09 Kasım 2019 - 21:38

Uzun zamandır dile getirdiğim bir konu bugünkü delege seçimleri sonrasında bir kez daha doğrulandı. İddianız doğrulandığında sevinirsiniz dimi? Ben ise üzüldüm. İktidara namzet olan ve iktidarın tek alternatifi olarak görülen CHP'de sevgisizliğin hakim olduğu bir kez daha ortaya çıktı. Hatta olay öyle bir boyuta gelmiş ki sevgisizlik sınırı aşılmış iş düşmanlık boyutuna gelmiş. Seçim sırasında birlikte yol yürüyen, afiş asanlar birbirine "yoldaş"(ki bilene anlamı çok derindir) diye hitap edenler "Biz büyük bir aileyiz" diyenler hakarete varan eleştirileri aşıp ana avrat düz giden küfürler eşliğinde birbirine yumruk sallar hale gelmişler. Oysa bu yumrukların slogan atarken birliği ifade edecek şekilde havada olması gerekiyordu.
CHP'li hangi isme sorarsanız birlik beraberlik mesajı vererek "Kavgalı eve kız vermezler" diye devam ederler. Oysa bugün bu lafların sözde kaldığı çok net ortaya çıktı. CHP'nin yerel seçimlerde yüzde 71 ile en çok oy aldığı kent olan ve sakinliği ile bilinen Karşıyaka başta olmak üzere bir çok ilçesinde çok listeli ve gerilimli seçimler ile belli oldu. Partinin ilçe başkanları ile belediye başkanları neredeyse her ilçe de karşı karşıya geldi. Tatlı rekabet değil ölümüne bir kin ile sandığa gidildi. 
İşte gelinen bu noktada CHP'nin bence tez elden 6 ok olan logosunu değiştirip 7'nci ok olarak "Sevgi" yi eklemelidir. Hatta en uzun olan "kırık ok" bu isim ile adlandırılmalı. Adlandırılmalı ki "Sevgi" kafalara iyice kazınmalı. Kazınmalı ki partinin sosyal, ekonomik ve sosyal belediyeciliğe yönelik politikaları öne çıkarılmalı ve iktidar alternatifini net ortaya koymalı. Yoksa iktidara değil başka bahara hiçbir zaman gelinmez.
CHPliler çok öteye gitmeyin son dönemdeki anketlere baksın yeter. Kötü giden ekonomi, dış ilişkilerdeki sorunlar, yaşam kalitesindeki düşüş, babaların evlatlarını katlederek gittikleri intiharlara rağmen halen iktidar oy kaybetmiyor ise sorumlusu alternatif olamayan ana muhalefet partisidir. Gelecekte çocukları bugün yaşanan acıların çok daha kötüsünü yaşayınca kendilerini hiçte iyi dileklerle yad etmeyeceklerdir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar