Reklam
Reklam
Kahpe içerde olunca...
Reklam
Adem NAKÇI

Adem NAKÇI

Kahpe içerde olunca...

30 Ağustos 2018 - 11:21 - Güncelleme: 30 Ağustos 2018 - 13:05

CHP'de 24 Haziran seçimlerinin hemen ardından başlayan imza süreci partiye ciddi zarar verdi. Yaşananların CHP'nin iktidarı yerine kendi iktidarları için verildiğine inanç her geçen gün arttığıiçin zararın boyutu da büyük oldu. Bu zarar öyle bir zarar ki; CHP'nin “CHP varsa herkes için var” ve “Halkın Umudu CHP” sloganları ile ivme kazanan CHP, oylarına ciddi etki edecek tepki oluşturdu. Bu konu ile ilgili sosyal medyada o kadar ağır laflar ile kavgalar edildi ki, bunlara şahit olan aklı selim partililer araya girmeye çalışsada bu kavgalar da iki şey öne çıktı.

Bunlardan ilki sinir haliyle edilen, “Bir daha CHP'ye oy vermeyeceğim” sözü idi. İkincisi ise; meşhur atasözlerimizden; “Kahpe içerde olunca kapı kilit tutmazmış” sözüydü. Bu söze hak verdiğim için köşe yazımın başlığına taşıdım. Özellikle yerel seçimin erkene alınma iddiası ile erkenden seçim atmosferine girilmesi bu sözün haklılıpını ortaya koyuyor. Yerel seçimlerde başarılı belediye başkanlarının olduğu yerlerde bile çok sayıda isim kendi reklamları için adını “olası aday listeleri” yazdırmaya çalışıyor. Sadece bunla kalınsa iyi başkanların ardından edilmeyecek sözler konuşmalar başladı. Hani bunu düz üyeler yapsa; “normal, aday hedefi var” dersiniz. Oysa bunu dile getiren ilçe başkanı oluna “ne oluyor kardeşim” dersiniz.

Foça'nın çiçeği burnunda “genç” ilçe başkanı Baran Gezmiş Yıldırım'ın Yenigün Gazetesi'ne verdiği demeci okuyunca; “genç ve tecrübesiz” diyerek ciddiye almamıştım. Yıldırım'ın ilk söylediği; ''Doğru aday ve doğru strateji ile bu dönem kaybetme ihtimalimiz var. Makas gitgide daralıyor'' sözü klasik olarak kabul edilse bile ardından ifade ettiği "Bize vizyonu olan ve proje odaklı bir belediye başkanı lazım. Burada yapılacak çok iş var. Bunları hayata geçirebilecek tabana güven verecek donanımlı biri olması gerekiyor. Foça sırf CHP'nin adayı olduğu için tanımadığı adaya oy vermez" sözüne gülermisiniz ağlarmısınız size bıraktım ama ben bir iki kelam etmek isterim.

Öncelikle Gökhan Demirağ; 2004–2009, 2009–2014 yılları arasında son olarakta 2014 yılında yeniden Cumhuriyet Halk Partisi’nden seçilerek 3. dönemdir Foça Belediye Başkanlığı görevini yürütmekte. Yani yaklaşık 15 senedir Foça'nın şehremini. 2004'te sadece ve sadece 9 oy farkla başkan olan Demirağ, 2014 yılında en yakın rakibine 2 bin 452 oy fark atmış. Üstelik aday adayı olan CHP ilçe başkanının tepki için DSP'den aday olmasına rağmen. İlçe Başkanı Baran Gezmiş Yıldırım'ın yarı yaşından çok daha fazla belediye başkanlığı yapan Gökhan Demirağ'ın tanınmadığını söylemek en safdille abesle iştiğal etmektir. Bunu diyen insana "bilader sen hangi ilçede yaşıyorsun. Hangi ilçenin gençlik kolları başkanıydın. Yaşadığın ilçenin senin partinden 3 dönemdir seçilen belediye başkanını tanımıyorsan bu kadar sene o görevlerde ne yaptın?" demezler mi!

Yoksa; Demirağ'ın müzmin muhaliflerini bile şoka sokan bu çıkışı yapan Yıldırım'a abileri; “sen ilçe başkanısın, belediye başkanına vurarsan etkili olur. Örgüt arkasında durmaz biz geliriz, senin içinde iyi olur mu?” diye bir yola mı soktular sorusu aklımı gelmiyor değil.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar