Reklam
Reklam
Reklam
Delinin Zoru

Delinin Zoru


Ak Parti İzmir kaç parça?

08 Eylül 2018 - 20:01 - Güncelleme: 08 Eylül 2018 - 20:05

Es Selamın Aleyküm Sevgili Delisever Dostlar..

Malumunuz yerel seçimler için Ak Parti Genel Merkezi anket çalışmalarına başladı. Cep mesajları ile birebir yapılan anketlerin dışında üstüne vazife olmayan bazı zat-ı muhteremlerde facebook üzerinden kimlerin aday gösterilmesi gerektiği yönünde sorular soruyor Sevgili Deliseverler. Üstüne vazife olmadan bu çalışmayı yapan zat-ı muhteremler kendi ikballeri için bunu yaparken "Cumhur İttifakı"nın devam etmesi nedeniyle selden kütük kapma umuduyla bu yola gidiyorlar. Bugüne kadar kente birşey vermeyen bu zevat zaten parçalı bir görüntü sergileyen Ak Partimizi kendi ikballeri adına daha da bölüyorlar. Sevgili Deli Dostları kendi ikballeri için halk arasında kullanılan tabir ile "yırtık dondan çıkar gibi" ortaya bu zevat Ak Partimizin İzmir'de kaç parçaya ayrılmış olduğunu görmüyorlar mı?

Sevgili Delisever kardeşlerim maalesef Ak Partimiz İzmir'de güç kavgaları nedeniyle çok fazla bölünmüş durumda. Bu bölünmenin en güçlü kısmını son Başbakan (bu deli kardeşinize göre söz konusu sıfatın sahibi Ahmet Davutoğlu'dur) sıfatı yakıştırılan Binali Yıldırım'dan kalan bakiyedir. Bu bakiye Sayın Yıldırım'ın eski danışmanı olan Ömer Sertbaş ve İl eski Başkan Yardımcılarından Aziz Demir ile son büyük kongrede MKYK üyesi olarak seçilen İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya'dan oluşuyor. Sayın Kaya bu yapının ortada görünen ismi olurken Sayın Sertbaş ve Sayın Demir kapalı kapılar ardından maçı idare ediyorlar.

Diğer bir parça ise Ar-Ge'den Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olan Hamza Dağ ve ekibi tarafından olşturuluyor sevgili Deli Dostları. Bu yapının merkez üssü Bayraklı olarak görünüyor. Yapının önemli gücü ise Sayın Dağ'ın Gençlik Kolları İzmir İl Başkanlığı döneminde beraber görev yaptığı isimlerdir. Bu yapının büyük çoğunluğu ise İzmir'deki el konulan ve kayyum atanan FETÖ/PDY'ye yakınlığı ile bilinen şirketlerde çeşitli görevlere atandı. Sayın Dağ'ın Reis'in ilk yol arkadaşlarından olan eski Cumhurbaşkanlarından Abdullah Gül ile ilgili çıkışını da güç gösterisi olarak görebilirsiniz Sevgili Deliseverler...

Üçüncü parça ise İzmir İl Başkanlığı koltuğuna ikinci kez oturan Aydın Şengül. Sayın Şengül'ün ikinci döneminde daha agresif ve sert yönetim göstermesinin sebebi de işte bu iki yapının hakimiyetini kırma çabasıdır Sevgili Deli Dostları. 

Bu Deli kulunuzun gördüğü ise partimiz içinde kapalı kapılar ardındaki bu rekabet yerel seçimlere yaklaşıldıkça daha da sertleşeceğidir. Şu anda parti içinde bazı akl-ı evvellerin dile getirdiği kavga söylentileri de bu rekabetteki gruplara yaranma isteğidir. 

MHP ile devam edecek Cumhur İttifakı sayesinde İzmir'de 15 belediye kazanma hayali kuranların bu Deli kardeşinizin aklı ile gördüklerini görmemesi de garip değil mi Sevgili Delisever Dostlar... Bu rekabet (kavga demek istemiyorum) Ömer Cihat Akay döneminde yüzde 37'ye çıkartılan ve içimizdeki İrlandalıların çalışmaları sonucu Bülent Delican'ın yoğun mücadelesi ile yüzde 33'te zor bela durdurulan son seçimde de Cumhur İttifakı ile ancak yüzde 28 olan oy oranımız daha da düşmeye mahkumdur.

Gerçekten hayal insanı kör edermiş...


Hepinizi yüce Yaradan'a emanetsiniz Sevgili Deli Dostları...

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Hüseyin Ahmetoğlu
  3 yıl önce
  İzmir siyasetini iyi okuyan bu sevgili delisever dostumuza başarılar diliyorum
 • Vural Dinç
  3 yıl önce
  Tespitler yerinde olmuş bu dava ak babaların davası olmuş allah onlara akıl fikir versin