Reklam
Reklam
Reklam
Delinin Zoru

Delinin Zoru


Bunun adı başarısızlığın tescilidir!

05 Ağustos 2018 - 16:41 - Güncelleme: 05 Ağustos 2018 - 16:58

Es Selamın Aleyküm Sevgili Delisever Dostlar...

Malumunuz 24 Haziran seçimlerinin ardından Ak Partimiz içinde listeler ile ilgili eleştiriler devam ediyor. Bu tartışmaların en temel konusu olan başarısızlık geçtiğimiz hafta içerisinde Yürütme Kurulu'nda yapılan değişiklik ile adeta tescillendi sevgili Deli dostları. Seçim İşlerinden Sorumlu İl Başkanı Kadri Özgirgin'in görevden alınıp yerine İl Sekreteri Ömer Az'ın getirilmesi bunun tescilidir.

Köşe yazımı takip eden Deli Dostları 26 Haziran tarihli yazımda bunu değerlendirirken ifade ettiğim; "1 Kasım 2015 Genel Seçimlerinde Ak Partimiz İzmir'de yüzde 31.7 oy almış. 2017 yılındaki Başkanlık Sistemi Referandumu'nda ise yüzde 31.2 oy alındı. Gelelim pazar günü yapılan seçimlere... Bu seçimde ise partimiz ciddi bir oy kaybıyla yüzde 27.98 oranında oy aldı. Şimdi sizlere soruyorum Sevgili Delisever Dostlar; ne oldu da yüzde 3.22 oranında oy kaybettik? Bu oyları Ak Partimize veren oylar içinde hesaplarsak yüzde 10.31 oy kaybetmişiz. Yani Metal yorgunu olduğu için değişen ekibin yerine gelen dinç dinamik yapı yorgunları aratmış Sevgili Delidostları!!!" sözlerimi hatırlar. Bu değişim bu deli kardeşinizi de teyid etmiştir.

Bu deli kardeşiniz her zaman dile getirdiği gibi, "seçim çalışması ayrı bir beceri ve ufuk gerektirir". Seçim çalışması sadece; "İftar Sofraları" kurmakla olmaz. Seçim çalışması diyerek Maşallah 400-500 bin kişiye iftar verildi. Bu sofralar seçimlere ne kadar yansıdı?

Roman Mahallelerinden oy almak adına her dönem bir sıra yükseltilen adayımız nihayet seçildi. Seçildi seçilmesine de Roman kardeşlerimizin oyları ile mi seçildi? Zaten 4 vekil çıkarmıyor muyduk? Madem buralardan oy aldık neden 5 olmadı vekil sayımız? Bu sorular Sayın İl Başkanı'nın da aklında olsa gerek "Roman Mahallelerindeki oyların seçim seçim analizi" istendi. Sahi sevgili Deli dostlar ne oldu o inceleme? seçimin üstünden neredeyse 45 gün geçti sonuç halen yok. Bu deli aklımla bile bu konuyu 3 saatte sandık sandık çözerdim.

Neyse gelelim değişim konusuna Sevgili Dostlar... Deli kardeşiniz olarak değişimin sadece yürütmedeki küçük oynamayla kalmayacağını diyebilirim. Bu hafta içinde Karabağlar İlçe Teşkilatı'nın tamamının istifası alındı. Bu istifa alınması olayı sadece Karabağlar ile kalmaz. Bu deli kardeşiniz yaklaşık 16-17 ilçe de de değişim bekliyor. Zira, Sayın İl Başkanı Aydın Şengül'ün yönetim kurulunda sık sık zikrettiği; "Koltuktan güç almayın. Güç zehirlenmesi ile hareket etmeyin" uyarısı öylesine yapılan bir uyarı değil. Konak İlçe Başkanlığı'nda yaşanan tartışmalar başka ilçelerde de var. Sevgili Deliseverler yıllardır partimizde devam eden "Kol kırılır yen içinde" anlayışı artık pek geçerli değil. Birçok ilçede yönetimlere isyan var. Partimizin itici gücü olan tabana yönetimlerin aşağılar bakışı konusunda şikayetler sağır sultanın kulağına kadar gitti Sevgili Deliseverler.

Sağır sultana gitmesi bir yana bu isyan İl Başkanı Aydın Şengül'ü de etkileyecek gibi duruyor. Şikayetler; Meclis Başkanı gibi etkisiz bir göreve atanmasına rağmen İzmir üzerinde onun adına hareket eden ekip vasıtasıyla İzmir Milletvekili Binali Yıldırım'a taşınıyor. Sevgili Deliseverler, işte Ak Parti ahlakına uymayan bu laf taşıma işleri nedeniyle Sayın Şengül'ün sıkıntıya gireceği konuşuluyor. İl başkanlığından taviz alamayan ya da fikri olarak ters düşen herkes Ankara'yı su yolu ediyor. Allahtan bu anlayış nedeniyle ortaya dökülenler daha İzmirlilerin kulağına gitmedi. Vallahülazim bu dedikodular İzmir'e yansısa 24 Haziran seçimlerinde alınan yüzde 27.98 oy da hayal olur.

Yerel seçim öncesi her geçen gün artan bu dedikodular nedeniyle mevcut 7 belediyemizi arttırmak bir yana kaybetme durumumuz bile var Sevgili Delidostları...

Bu deli aklıma takılan bir soru ile bitireyim Sevgili Deli Dostları cevabı bilen beri gelsin... "Bir önceki İl Başkanı Bülent Delican zamanında sık sık eleştiri yapan ve şikayetçi olanlar şimdi neredeler? O zaman her yerde sorunları dile getirenlerin sorunları çözüldü mü? O zaman şikayet edenler şimdi daha çok bağırıyorlar, bu bağırmaların sebebi koltuk sahibi olamamalarından olabilir mi?"

Hepinizi yüce Yaradan'a emanetsiniz Sevgili Deli Dostları...

YORUMLAR

  • 1 Yorum