Reklam
Reklam
Reklam
Delinin Zoru

Delinin Zoru


AYAKÇILIK ve YANCILIK

31 Ağustos 2021 - 19:41 - Güncelleme: 31 Ağustos 2021 - 20:48

Esselamun Aleyküm Sevgili Deliseverler...
Siz sevgili okurlarıma geçen yazımda beyan ettiğim üzere daha sık yazmak için çaba sarf ediyorum. Bu çabamı boşa çıkarmak istemeyenlerin desteği ile sözümden dolayı inşallah yüzüm kara çıkmayacak. AK Partimizin kuruluş sürecinde daha gencecik bir isim olarak yer aldım. Şu an aktif görev yapamasak da (malumunuz herkes kendi yancısını kullanacağını yönetimlere alıyor) gönülden bu kutlu davamıza hizmet ediyorum. Yazdığım yazılardan rahatsız olan partimize çöreklenenler adımı her ne kadar  “AK Parti düşmanı” olarak yaymaya kalksalar da gerçek dava sahipleri bu Deli Kardeşinizin doğru yolu göstermek için çaba sarf ettiğimi biliyor.
Sevgili Deli dostları bu köşede sıkça siyasette duruşun önemli olduğuna ve davanın neferi yerine birilerinin “ayakçılığı ve yancılığını" yaparak bir yere gelmeye çalışanların siyaseten günü kurtarsalar dahi ilk fırsatta boyunlarındaki tasmadan çekilerek aşağılamalara maruz kalacağını sıkça dile getirdim.  Herhalde adımız Deli diye ciddiye alınmamışız ki halen “ayakçılık ve yancılık” yaparak siyaset yapıyorlar. Bunlara en taze örneği Bornovalıların tüm baskılara rağmen istemediği Veysel Güldoğan. Patronum Adem Nakçı’nın da sıkça dile getirdiği “Bornova’nın ithal başkanı” kendi ticari ikbali için önce İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya’nın eteğine sığınıp ilçe başkanı oldu. Ardından 2 ay yönetimini belirleyemediğinden eski bir ilçe başkanının eteğine yapıştı ve neredeyse listesinin hatta yürütmesinin yarısını onun telkini ile yazdı.  
Sevgili Deliseverler, artık nasıl bir ticari ikbal söz konusu ise İl Yönetiminde de birilerine yakın olmak gerekmiş olacak ki İl Başkan Danışmanı unvanı olan İl yöneticisi ve aynı zamanda Ege Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği Başkanı olan Hayrettin Uçak’a da yakınlaşmış. Hatta Sayın Uçak ve Manisa Alaşehir’in önceki dönem Belediye Başkanı olan kardeşi Ali Uçak ile birlikte göreve yeni başlayan İzmir İl Emniyet Müdürümüz Mehmet Şahne’yi ziyaret etmiş.  Bu ziyaret İl Yönetim Kurulu üyesi ve İl Başkan Danışmanı olan Hayrettin Uçak tarafından, “Göreve yeni başlayan İzmir İl Emniyet Müdürümüz Sayın Mehmet Şahne’yi, Sayın Ali Uçak ve İzmir’li iş insanı Sayın Veysel Güldoğan ile birlikte makamında ziyaret ettik. Emniyet Müdürümüz Sayın Şahne’ye yeni görevinde başarılar diliyor, misafirperverliğinden dolayı teşekkür ediyoruz.” Mesajı ile sosyal medya hesabından paylaşılmış.Sevgili Deli dostları haklı çıkmak birçok insanı mutlu etse de ben üzülüyorum. İşte çok fazla yancılık yapar bir koltuğa gelirseniz devamında da yancılık yaptığınız yanında eğreti durarak birilerinin yanına gitmeye kalkarsanız kaptırdığınız yularınızdan çekilir unvanlarınız yok sayılır ve sıradanlaşırsınız. 
Sevgili Delisever kardeşlerim, bu paylaşım bana biraz da gizli mesaj gibi geldi. Sadece Bornova teşkilatı değil il teşkilatı da Veysel Güldoğan’ın başkanlığına sıcak bakmıyor düşüncesi doğurdu. Yoksa koskoca İl Yönetim Kurulu üyesi ve İl Başkan Danışmanı olan Hayrettin Uçak Ak Parti Bornova İlçe Başkanı unvanını kullanmaktan neden imtina etsin ki?
Hepinizi yüce Yaradan'a emanet ediyorum Sevgili Deli Dostları...

YORUMLAR

  • 1 Yorum