Reklam
Reklam
Reklam
Delinin Zoru

Delinin Zoru


Binali Bey İstanbul'a giderse...

06 Kasım 2018 - 12:16

Esselamun Aleyküm Sevgili Deliseverler...

Sevgili Deli Dostları malumunuz Ak Partimizde yerel seçimler için başvurular dün(5 Kasım) itibari ile başladı. Kimlerin aday olacağı ya da olmayacağının dedikoduları bu tarih ile son bulacak kendine kapalı kapılar ardından methiyeler düzdürenler sahneye çıkacak. Dün itibari ile “kimin koç kimin koyun olduğu”nu göreceğiz Delisever kardeşlerimiz.

Son viraja girilse de halen pazarlamacıların methiyeleri devam etmiyor da değil. “Eyy Deli kim bunlar?” diye sakın sormayın. Zira bunları benden daha iyi tanıyorsunuz. Her devirde ortaya çıkıp kısa sürede “yalakalıkları” ve “taklacılıkları” ile parsayı toplamaya çalışanları sizler bu garip Deli kuldan daha iyi biliyorsunuz.

Neyse gelelim asıl konumuza Sevgili Deliseverler… Malumunuz son zamanlarda TBMM Başkanı Sayın Binali Yıldırım’ın adı İstanbul Büyükşehir Belediyesi için dillendiriliyor. Hatta bu konuda çokça haber yapıldı. O kadar ciddi bir kulis çalışması var ki bu konuda çokça soruya muhatap olan Binali Bey; “Bugüne kadar partimin ve ülkemin bana nerede ihtiyacı varsa hep orada hizmet ettim” diye cevap vermeye başladı.

Buraya kadar her şey normal. Malumunuz Binali Bey kendisine tevdi edilen hiçbir görevden kaçmadı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı, Bakanlık sonrası kızakta kalmak, Başbakanlık, Meclis Başkanlığı görevleri hep “git yap” denildiği için gerçekleşti. Bu nedenle; Binali Beye böyle bir görev tevdi edilirse kabul etme ihtimali de yüzde bir milyondur Sevgili Deli Dostları...

Şimdi; Deli Kardeşiniz kuyuya birkaç soru taşı atsın da siz de çıkarmaya çalışın…

Soru 1: Binali Bey İstanbul’a giderse İzmir’de aynı ekibin hakimiyeti devam eder mi?

Soru 2: Son dönemlerde parti kulislerinde Ar-Ge’den Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı İzmir Milletvekili Hamza Dağ’ın, Binali Bey’in İstanbul adaylığını çok istediği iddiasının bu durumu ile bağı nedir?

Soru 3: Sayın Dağ’ın son günlerde sık sık röportaj verip İzmir üzerine açıklamalarda bulunması olası boşluğu doldurma isteğimidir?

Soru 4: Sayın Dağ’ın bu kadar çok açıklama yapmasının amacı parti kulislerinde konuşulduğu gibi MKYK Üyesi olan ve Binali Bey’e “çok yakın”lığı ile bilinen İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya ile beraber adının İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olarak geçmesinden midir?

Soru 5: Yapılan mücadele “dava” için mi yoksa “rant” için midir?

Sevgili Deli Dostları sizler bu Deli kulunuz gibi akıl yoksunu değilsiniz. Bu sorulara cevapları siz kolaylıkla bulursunuz. Cevapları bulduktan sonra da şapkayı önünüze koyup bazı şeyleri düşüneceğinize inanıyorum.

Hepinizi yüce Yaradan'a emanetsiniz Sevgili Deli Dostları...

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Vural dinç
  3 yıl önce
  Gıdalı yıldırım istanbula aday gösterildiği gün ızmirde davullar çalınacak amma bu davullar binali yıldırım dan kurulduğumuz için çalınacak birde öbür tarafı var bırakacağı miras ta aynı Allah izmir eski teşkilatlarına sabır versin onların çok emekleri var emekleri çalındı ..
 • Vural dinç
  3 yıl önce
  Dava bahane diğerleri şahane ..