Reklam
Reklam
Reklam
Delinin Zoru

Delinin Zoru


Kul Hakkı ve Helalleşme!..

14 Temmuz 2018 - 15:07 - Güncelleme: 14 Temmuz 2018 - 15:32

Es Selamın Aleyküm Sevgili Delisever Dostlar...

Malumunuz ülkemizde artık yeni bir yönetim şekli var. Cumhurbaşkanlığı Yönetim Sistemi ile artık çok başlılık ortadan kalkacak. Bu sürecin başlaması ile başta Başbakanımız Binali Yıldırım olmak üzere, çok sayıda bakan da "Son Başbakan ve bakan" olarak tarihe yazıldılar. Hoş bana göre seçilmiş son Başbakan Ahmet Davutoğlu'dur, Sayın Binali Yıldırım atanan Başbakan olsa bile herkes bunu böyle belledi, Sevgili Deliseverler. Hatta bu nedenle Sayın Yıldırım, onure edilerek TBMM Başkanı yapıldı. 

Sayın Yıldırım görevinin son gününde partililerinden "helallik" istedi. İşte yazımızın asıl konusu da bu Sevgili Deli Sever dostlarım. Hepinizin malumu dur ki "helallik" dinimizde önemli yer tutar. Hatta Yüce Yaradan'ın affetmediği tek şey "kul hakkı"dır. O nedenle herkes herkesten helallik ister, hatta cenaze namazından sonra imam toplanan cemaate dönerek merhuma olan haklarından dolayı, "Hakkınızı helal ediyor musunuz?" diye 3 kez sorar. Helallik vermediğimize de "Mahkeme-i Kübra'da hesaplaşacağız" deriz.

Peki Sayın Binali Yıldırım, neden böyle birşey demek zorunda kaldı? Sevgili Deli Dostları. Bu sorunun cevabını düşünürken bu deli aklıma 2 soru daha geldi. Acaba Sayın Binali Yıldırım, görev yaptığı sırada partililerinin çok mu hakkını yedi? AK davaya gönül vermiş kardeşlerimizin haksızlık olarak nitelendirdiği milletvekili listelerinde haksızlık olduğuna o da inandığı için mi bu sözü dedi? Yoksa, değiştirdiği İl Başkanı Bülent Delican ve yönetimi ile çok sayıda ilçe başkanına karşı haksızlık ettiğini mi düşünüyor? Netice itibari ile, iyi insan, iyi partili ve iyi bakan-başbakan olabilir, ama kendisi de haksızlık yaptığı ve bazı isimlere gereğinden fazla yetki verdiğine inanıyor ki helallik istedi.

Bu soruların dışında bu deli aklıma gelen başka sorularda var Sevgili Deliseverler... Misal bu helallik talebini kaç kişi "helal olsun" diye yanıtladı? Kaç kişi "hayır etmem, Mahkeme-i Kübra'da" hesaplaşırız dedi? Bu Deli kulunuz adı gibi emindir ki; İzmir'de partinin üst düzeyinde görev yapan onlarca isim hakkını helal etmemiştir. Sadece milletvekili listelerinden ve seçim sonuçlarının ardından helallik vermeyecek çok sayıda isim var. Öyle 1-2 kişi sanmayın. Misal Kemalpaşa'nın yarısı etmeyecektir. Helallik vermeyecek kadın kolu üyesi sayısını ne siz sorun ne de ben bu deli aklımı zorlayıp hesap yapmayayım. Görünen o ki Mahkeme-i Kübra'da mesai uzun sürecek Sevgili Deli Dostları...

Hepinizi yüce Yaradan'a emanetsiniz Sevgili Deli Dostları.... 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum