Reklam
Reklam
Reklam
Delinin Zoru

Delinin Zoru


Buyrun Cenaze Namazına!..

16 Şubat 2018 - 14:53 - Güncelleme: 19 Şubat 2018 - 19:43

Es Selamın Aleyküm Sevgili Delisever Dostlar...

Yazımın başlığına bakıp kim öldü? diye sormadan bu garip kulunuz peşinen yazsın. Hepiniz bilirsiniz insanlar öldüklerinden sonra dinimiz İzlam'a göre cenaze namazı kılınmadan gömülmez. Bu cenaze namazları ise ne hikmetse çok kalabalık olur. İstediğiniz kadar sevmezsenizde gömülecek merhum için namazı kıldıran imam efendinin sormakla mükellef olduğu ve usul gereği 3 kez tekrarladığıı; "Hakkınızı helal ediyormusunuz?" sorusuna hepimiz "Helal ediyoruz" diye cevap veririz. Son zamanlarda bazı haberlere konu olan münferid vakaalar dışında böyle gerçekleşir bu iş Sevgili Deli dostları. 

Delisever kardeşlerim şimdi bunu neden anlattığımı merak ediyorlardır. Malumunuz Ak Parti İzmir İl Başkanlığı'na Aydın Şengül atandı Ak Partimizin kongreletr sürecini, kendisi yönetecek.Uzun zamandır arkasından her türlü dedikodu yapılan ispat edilmeyen (iftira oluyor bu durumda) iddialar atılan Bülent Delican istifa etti. İşte o Delican'ın dünkü basın açıklaması çok fazla kalabalıktı. Göreve geldiği gün kadar insan yoktu onu ifade edeyim Sevgili Deli Dostları. 

Sayın Delican'ın cenaze namazı için aynı günün gecesi Adnan Menderes Havaalanı'nda yeni İl Başkanı Aydın Şengül'ün karşılanacağı saat tercih edilmişti. Havameydanında mahşeri bir kalabalık vardı Sevgili Deliseverler. İnanın Başbakan Binali Yıldırım bile bugüne kadar böylesi kalabalık bir güruh tarafından karşılanmamıştır. Eminim ki Aydın Şengül'de bu kadar seveni olduğunu düşünmemiştir. Yapılan devir-teslim töreninde de maşalah aynı kalabalık vardı. Bu kalabalıkta en çok dikkatimi ne çekti biliyormusunuz Sevgili Delisever kardeşlerim. İl Başkanlığı sürecinde başka başka isimlerin kuyruğuna takılıp Bülent Delican ve Ak Parti Genel Merkezi'ne saydıranların Sayın Aydın Şengül'e methiyeler düzmeleri, sosyal medyalarında eski fotoları paylaşmaları havaalanından fotoğraf paylaşıp canlı yayın yapmaları oldu. Nede olsa meşhur deyimimiz var dimi Sevgili Deliseverler... Ne der o sözümüz; "Kral öldü yaşasın yeni kral!" 

Son olarak Sayın Aydın Şengül bu garip Deli'yi ciddiye alıp kulak asar diye naçizane uyarı da bulunayım. Evvela Allah kendisine sabır versin. Bu her devrin adamı olanlara karşı gönül ve akıl gözü açıklığı versin.(Amin). 

Sayın Şengül, dün Sayın Delican'a, Sayın Akay'a, Sayın Kabak'a, Sayın Aşlık'a methiyeler düzenler bugün sizin arkanızda saf tutup biat edeceklerini beyan eder oldular. Dün kulislerde size sallayanlar bugün hafzalamın almadığı övgüler diziyorlar. Sırtınızda dolaşamn her eli dost sanmayın belki de en iyi nerden hançerleyeceğine bakıyor olabilir...

Hepinizi yüce Yaradan'a emanetsiniz Sevgili Deli Dostları.... 

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • özay öz
  4 yıl önce
  7-8 yıldır gönül verdiğim aktif olarak çalıştığım Ak partimin İzmir il başkanları arasında hiçbirine methiyeler düzmek nasip olmadı :))) Bu yüzden ben sadece partili Cumhurbaşkanım sayın Erdoğana biat eder onun arkasında her şartta saf tutarım..Seferihisar dan selamlar...
 • Hüseyin Ahmetoğlu
  4 yıl önce
  İzmirimize uygun bir yazı olmuş ne demeli işte siyaset işte er meydanı.hayırlı olsun