Reklam
Reklam
Reklam
İZMİR KAZANI

İZMİR KAZANI


İzmir'de GELECEK!

10 Ocak 2020 - 19:45

“Seçilmiş Son Başbakan” Ahmet Davutoğlu’nun Gelecek Partisi için gazetelerde bu ara sıkça haber var. Üye sayısından tutun da yapılacak seçimlerde yüzde kaç oy alacaklarına dair… Zaten teşkilatlarını da yavaş yavaş kuran Gelecek Partisi İstanbul, Ankara ve Konya il başkanlarını atadı. Bu partinin, en çok merak edilen teşkilatlarından biri de İzmir.

Hatırlanacağı üzere, Davutoğlu’nun öğrencisi olan İzmir eski Milletvekili İbrahim Turan’a Başbakanlık Ofisi’ndeki döneminde yapılan çokça ziyaretlerden dolayı beklenti var. Gerçi, Ak Parti İzmir İl Yönetimi ve Genel Merkezi, “kentte Gelecek Parti’ye rağbet yok” diye düşünerek hareket etse de, İZMİR KAZANI‘nda kaynayanlar öyle değil.

Öncelikle Ak Parti Merkez ve İl Yönetimi’nin en büyük algı hatası partiden kopmalara “küskünler” diye bakarak davranması. Ve kongre süreci içerisinde, bu isimlere yönetim kurulu üyelikleri vaat ederek durumu atlatmaya çalışıyor. Hatta, bu iş için başta AK Parti Genel Başkanı da olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere parti üst yönetiminde; Partide ahbap-çavuş ilişkisi değil, şehirde tanınan, bilinen, güvenilir, Hz. Ömer, Hz. Hatice gibi kişilerle yolumuza devam edeceğiz” düşüncesi hakim. Ama sorun küskünler ya da Ömerler değil. Birincisi, sosyal medyada “Ömer rolü”ne soyunanların neredeyse tamamına yakını makam mevkiye gelmeyince partiye kin kusanlar ve gazetecilere parti içini anlatan kişiler.

İkinci ve en önemlisi, partiden kopanların ya da kopmak için doğru zamanı bekleyenlerin “Küskün” değil, “Kızgın” olduğu gerçeği. Küskün ile kızgın arasındaki fark uçurum kadardır. Küskünü, iki güzel söz ya da bir makam ile bir özürle kazanırsınız; ama kızgınlar için bu iş bu kadar kolay değil. Şöyle örneklendireyim, eğer bu parti ve dava işi bir aşk ve sevda ise (ki AK Parti’nin ilk dönemi böyleydi) kızgın aşık tehlikelidir. Şöyle düşünün, son dönemde artan kadın cinayetlerindeki katillerin çoğu “aşık ve kızgın” olanlardır. Aşık, küskünse sorun değildir, barışılır; ama kızgın ise can alır.

Çankaya- Mustafa Kemal Mahallesi’ne gidenler

Bunlar bir yana birde Gelecek Partisi’nin Çankaya İlçesi Mustafa Kemal Mahallesi’nde bulunan Genel Merkez binasına gidip parti genel başkanı Ahmet Davutoğlu ve üst yönetimi ile İzmir’den giden isimler çok dikkatimi çekti. Bu isimlerin içinde Gelecek Partisi’nin kurucularından ve ismi en çok ön plana çıkan Genel Başkan Yardımcısı ile yakın akrabalığı olan eski ilçe başkanı, belediye başkan adayı, belediye başkan aday adayları var. Bu isimlerden biri ise çok dikkatimi çekti. Söz konusu isim, halen Ak Parti’nin halen kentteki en üst kadrolarından birini işgal ediyor.

Görüşmeleri aktaran Gelecek Partili isim, özellikle Genel Başkan Ahmet Davutoğlu ile görüştüklerini anlattıklarını doğrularken partiye katılımla ilgili konuda ise ketum kalmayı tercih ediyorlar.

Görünen o ki, masadaki hesap ile sahadaki birbirini tutmuyor. Önümüzdeki dönemde çok farklı şeyler göreceğiz.

 

 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Vural dinç
    2 yıl önce
    Ak parti teşkilatlarına küfür hakaret tehdit eden ilçe başkanı var hala ve en acı tarafı da herkes bu olayları görmezden duymazdan gelen il yönetimi milletvekilleri milletvekilleri demişken bir milletvekili bu terbiyesiz ilçe başkanını destekler vaziyette milletvekiline bir tavsiyemiz olacak hemşehricilik yapma başka hemşehriler çıkar ortaya bunun altında ezilirsin ak partinin teşkilatları yalnız sahipsiz dışlanmış genel merkez körler sağırlar birbirini ağırlar misali bu olayları görmezden gelen bir genel merkez var biz buradan yazıp çiziyoruz bir ak partili yetkili'de bunlar doğrumu yanlış mı diye soran yok dedim ya ak parti ak babaların elinde kaldı kalın sağlıcakla.