Reklam
Reklam
Reklam
İZMİR KAZANI

İZMİR KAZANI


Kazanda Kaynayanlar-3

12 Eylül 2019 - 12:07 - Güncelleme: 12 Eylül 2019 - 12:22

*CHP Parti Meclisi 15 Eylül Pazar günü “Olağanüstü” toplanacak. Toplantıda, tüzük hükümleri uyarınca hazırlanmış “Parti Meclisi ve Merkez Yönetim Kurulu Çalışma Yönetmeliği”, “Üye Yazım Yönetmeliği”, “İl ve İlçe Yönetim Kurullarının Çalışma ve Yazışma Yönetmeliği”, “Kongreler Yönetmeliği”, “Milletvekili Aday Saptama Yönetmeliği”, “Etik Kurul Yönetmeliği”, “Belediye ve İl Genel Meclisi Grupları Çalışma Yönetmeliği”, taslakları görüşülecek.

*Olağanüstü toplantıda 7 (yedi) adet Yönetmelikte değişiklik yapılmasının görüşülmesi partililer tarafından şaşkınlıkla karşılanıyor. Bir diğer tepki çeken konu ise aynı toplantıda partiden atılan bazı isimlerin “affedilme”sinin masaya getirilmesi.

*Seçimin üzerinden 5 ay geçmesine rağmen belediye başkanları halen ne yapacaklarını bilmiyorlar. 5 ayda başkan olduklarına kani oldular ama siyaseten ne yapacaklarını kongre sürecinde nasıl pozisyon alacaklarını henüz belirleyemediler.

* Bazı başkanlar ise kendilerinden önceki belediye başkanlarını taklit ediyorlar. Belediyede hakimiyeti ele geçirdikten sonra siyasi olarak ilçe yönetimlerini ele geçirip yukarı ile pazarlıkta güçlenme derdindeler. “İlçeleri ele geçiremeyen belediye başkanları kaybeder” kuralının farkındalar. Malum bugüne kadar örgütte hakimiyet kuramayan ve onu karşısına alan belediye başkanları ve milletvekilleri bir daha listelerde yer alamadı.

* Ak Parti’de ilginç şeyler oluyor. Ağır seçim kaybından sonra göreve gelen İl Başkanı Kerem Ali Sürekli’nin başarılı çalışmalarına rağmen koltuğuna ekipler aday üretme çalışmalarına girdi.

*Kerem Ali Sürekli’nin koltuğu için Ak Parti Genel Merkezi’ne gönderilen isimlerin 31 Mart Yerel Seçimleri’nde eldeki belediyeyi kaybeden ya da güçsüz rakiplerinden fark yiyenler olması dikkat çekici. İşin ilginci bu isimler Genel Başkan Yardımcısı ve MKYK üyeleri tarafından sunuluyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum