Reklam
Reklam
Reklam
İZMİR KAZANI

İZMİR KAZANI


Kazanda Kaynayanlar-4

21 Eylül 2019 - 13:38 - Güncelleme: 21 Eylül 2019 - 15:34

*Ak Parti’den son bir yılda 1 milyon kişinin istifa ettiği iddia ediliyor. İstifa edenler işi garantiye almak için Ak Parti İl ve İlçe Başkanlıklarına dilekçe vermek yerine e-devlet hesaplarından Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı üzerinden istifa ediyorlar.

*İstifa edenlerin sayısının çokluğunu kapatmak adına Ak Parti’nin bazı il ve ilçe teşkilatlarında üye kampanyası başlatıldı. Üye kayıtları için partililer sahaya indi.

*Ak Parti’de ardı ardına gelen istifalar ile birlikte sular iyice bulandı. Özellikle istifa edenler gerekçelerini manifesto gibi dökerken ortaya attıkları iddialar yenilir yutulur şeyler değil. Bu iddialara karşı bazı isimlerde sosyal medya hesaplarından matbu bir yazı paylaşarak; “Ölümüne Reisçiyiz” mesajları veriyor.

*Karşıyaka CHP’de yaşanan kriz ile ilgili kulislerde şok bir iddia dolaşıyor. Karşıyaka kulisleri mevcut İlçe Başkanı Uğur Yıldırım’ın her daim yanı başında olan bir kadının, yerel seçim sürecinde Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay’a “Beni danışman yap senden kopuk olan bütün ilçeyi sana getireyim” teklifi sunduğu reddedilince de mevcut yönetim ile Belediye Başkanı Tugay’ın arasını açtığı iddiası ile çalkalanıyor.

* Cumhurbaşkanı ile CHP’li belediyeler arasında koordinasyonu sağlamak için kurulan komisyonda CHP’nin Kalesi” olarak adlandırılan İzmir dışarıda kaldı. İzmir’in dışarıda tutulduğu komisyon İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’den oluşuyor.

*Sadece bu olay değil, son dönemde İzmir CHP içindeki bir çok konuda dışarıda kalmaya başladı. İzmirli CHP’lilerin bu konuda Büyükşehir Yönetimi’ne ve Başkan Tunç Soyer’e karşı eleştirileri de gittikçe sertleşiyor.

* Bazı belediye başkanları kentlerini holding başlarında olan CEO mantığı ile yönetmeye çalışıyorlar. Bu mantık ile hatalı karar sayıları da artıyor. Bunla beraber halktan da kopuyorlar.

* Yeni gelen belediye başkanlarının neredeyse tamamı personel ile sorunlu durumda. Belediye başkanlığını mevcut kadroların yerini değiştirmek, kendi şirketini yönetir gibi kafasına göre tavır takınmak sanıyor. En büyük hastalık ise, kadroları bir önceki belediye başkanının adamı olarak suçlamak.

YORUMLAR

  • 0 Yorum