Reklam
Reklam
Reklam
İZMİR KAZANI

İZMİR KAZANI


Kazanda Kaynayanlar-5

28 Ekim 2019 - 13:22

*Kongre süreci başlayan CHP’de bir iki ilçe haricinde büyük sessizlik var. Askıya çıkan listelere itirazlar biterken mahallelerde çalışmalarda çok sessiz yürüyor. Bu durum parti içinde ”fırtına öncesi sessizlik” olarak görülüyor.

*Kongre sürecindeki bu sessizliğin bir diğer sebebi de eski Belediye Başkanlarının kongreyi hesaplaşma alanı olarak göreceği iddiası. Zira mevcut belediye başkanlarına muhalefet edenler ya da bugüne kadar ki icraatlarından memnun olmayanlar eski belediye başkanlarının bürolarını çok sık ziyaret ediyor.

*Kongre süreci dışında CHP’de en çok şikayet edilen şey bazı belediye başkanlarının ulaşılmaz olmaları. Yıllardır kullandıkları ve seçim döneminde vatandaşlara da verilen numaraların ulaşılmaz olması. Bu numaraların aranmasında ya cevap verilmemesi ya da Pazar günü dahil sekreterin açması ve bir türlü geri dönüş yapılmamasından şikayet var. Cevap verilmemesi değil de cumartesi Pazar günleri sekreter tarafından açılan telefonlara “başkan şehir dışında telefonu bizde” açıklaması yanlış yorumlanmaya müsait.

*Ak Parti İl Danışma Kurulu toplantısı güzel başladı. Katılım bayağı iyiydi. 15:30’da başlayan ama Genel Merkez Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir’in gecikmesi nedeniyle salonun yavaş yavaş boşalması bu güzel başlangıca gölge düşürdü.

*Danışma toplantısında yaşanan gecikme nedeniyle neredeyse adının başında eski ünvanı olan her başkan konuştu. Bunları dinlemek zorunda kalmamak için salonu terk edenler sürprizi olan Ak Parti Genel Başkanı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın telefon bağlantısı ile salona seslenişi kaçırdı.

*Ak Parti Kadın Kolları İl Başkanlığı dedikodularla adeta yıkılıyor. Özellikle seçim döneminde dağıtılması için İl Kadın kolları başkanlığına teslim edilen promosyonlar ile ilgili Kadın Kolları Başkanı Dilek Yıldız Büyükdağ adının da dile getirildiği iddialar sonrası kadınların bazı çalışmalarına kısıtlama getirildiği parti kulislerinde konuşuluyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum