Reklam
Reklam
Reklam
İZMİR KAZANI

İZMİR KAZANI


Kazanda Kaynayanlar-6

08 Kasım 2019 - 15:36

*CHP’de kongre süreci delege seçimleri ile başladı. Bu yılki seçimler renk cümbüşü halinde geçiyor. Sandığa gidecek listelerin tercih ettiği renkler “Mavi, Kırmızı ve Beyaz” oldu. Karşıyaka ilçesindeki gibi bazı mahallelerde de listeler “Kırmızı-Beyaz” adı altında seçime gidecek.

*CHP Genel Merkezi CHP Genel Merkezi il ve ilçelere yeni bir genelge yollayarak, “meclis üyelerinin istifa etmedikçe ilçe ve il kongrelerinde yönetim kurulu, disiplin kurulu üyelikleri, il-ilçe başkanlığı, il delegeliği ve kurultay delegeliğine aday olamayacaklar”ını beyan etti.

*CHP Genel Merkezi’nin bu kararı parti içinde yeni tartışma başlattı. Kurultay delegeliği hayali kuran meclis üyeleri, parti kulislerine “Belediye başkanları da Büyükşehir Belediye Meclis üyesidir. Genelge onları da kapsar” iddiasını taşıdılar.

* AK Parti İzmir İl Teşkilatı belediye meclis üyelerinin katılımı ile  ‘Meclis Üyeleri Çalıştayı’ düzenleyecek. Çalıştayda meclis üyelerine bütçe, seçim gibi çeşitli konularda eğitim verilecekmiş. Ak Partililer yapılacak çalıştay ile ilgili sosyal medya üzerinden; “Gecikmiş çalışma” ve “Çoğu nerdeyse meclis üyeliğinde demirbaş olmuş birkaç dönemdir bu görevi yürüten isimler daha öğrenememişler mi?” şeklinde eleştiride bulunuyorlar.

*Ak Parti’de delege süreci ile ilgili belirsizlik kafaları karıştırıyor. İlçe başkanı olmak isteyen ve delege olmak isteyenler sürecin belirsizliği nedeniyle girişimde bulunamazken, ilçe başkanları ile yola devam edilip edilmeyeceği konusunun netleşmemesi ilçe başkanlarının siyaseten elini kolunu bağlıyor.

*MHP İzmir il Teşkilatı Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin tasarrufu ile yeniden yapılandırıldı. MHP İzmir’deki tek değişiklik bu da değil. Karaburun, Kiraz, Buca ve Bornova İlçe Başkanları ve yönetimleri de de3ğişimden nasibini aldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum